Tipy, jak na ucpaný záchod

Záchod je nedílnou součástí našich domácností. A je to ostatně logické, lidé mají své potřeby. Problém však nastává v okamžiku, kdy potřeby nemůžeme realizovat, protože záchod viditelně protestuje. A nejen viditelně, často také pachově. Že vám ucpaný záchod taky nedá spát? Poradíme vám několik ozkoušených, léty prověřených tipů, jak na tento problém vyzrát. Protože i v tomto případě postačí babské rady, nikoliv drahé prostředky z drogerií, které by se výrazně propsaly do rodinného rozpočtu. 

Není nad tekuté mýdlo 

Jednou z prvních záchran může být tekuté mýdlo. Stačí ho jenom nalít kolem ucpaného místa. Pokud ani přesto nechce voda ze záchodu odtéct, nastupuje mýdlová voda. Je léty prověřené, že kluzké prostředí dokáže překážku dostatečně uvolnit čili vás problému zbavit. 

Zvon na WC podává také pomocnou ruku 

Pokud se však zábraně v záchodu nechce, i když její prostředí je kluzké, nastupuje na scénu tradiční zvon. Tento starý známý pomocník totiž vytváří podtlak, který ucpaný předmět posune a průchod tím pádem uvolní. Odpad přechází do širokého potrubí a po spláchnutí mizí tam, kam měl původně namířeno. 

Jestliže se rozhodnete použít zvon, myslete na jedno – nesplachujte několikrát za sebou. Pokud by došlo k tomu, že zvon nevykáže dostatečný podtlak, nabízí se ještě pomocníci jako kanalizační pružina nebo drátěné ramínko. 

Domácí čističe odpadu, když mýdlo ani zvon nepomáhají 

Ucpaný záchod není problém, který by se nedal vyřešit. Pokud je však zábrana tak velká, že ani mýdlo, ani staré známé zvony nepomáhají, je načase přistoupit k trochu jiným věcem, konkrétně tedy k domácímu čističi odpadu. Ten si připravte z litru a půl vody, kterou nejdříve přivedete k varu a poté necháte pár minut odstát. Do vody pak nasypete hrnek sody bikarbony a k tomu přidáte dva hrnky octa. Směs poté necháte působit přes noc.