Stoly, které vám vezmou dech. Jaký si vytvoříte vy?

Je samozřejmé, že se v každé domácnosti nacházejí alespoň dva stoly – jídelní a konferenční. Myslíte si, že se vždy musí jednat o nudné kousky, které vám budou evokovat závodní jídelnu, nebo posezení u vzdálené tetičky? Ani náhodou! Dnešní možnosti jsou úplně jinde!

Originál, jaký jinde nemají

Základem pro originální stůl jsou stolové nohy. Někteří výrobci ještě raději volí originální stolové podnože. S tímto materiálem se vám podaří udělat slušný základ pro to, co bude tvořit váš jedinečný prostor. Nyní je jen na vás, jak hozenou rukavici zvednete. Někdo osloví lokální stolařství a nechá si vytvořit originální dřevěný stůl, který jinde neuvidíte. Oblíbený světlý javor, tvrdý a odolný buk, nebo třeba ořech se pak svou přirozenou texturou postarají o netradiční symfonii přírodní krásy. Budete si ji přát i vy? 

Epoxy – materiál, který nabízí kreativu

Opět vám bude stačit, když si obstaráte originální stolové podnože nebo stolové nohy. Ze dřeva bez problému vytvoříte i rozkládací stoly. Z epoxy materiálu to půjde také, ale bude to poněkud složitější na přesné barevné ladění. Jak se do tvorby epoxy stolu pustit? Snadno! Nachystejte si formu, do které budete tekutou pryskyřici nalévat. Pokud vám stačí vrstva na povrchu, jako základ použijte dřevo, na které nalejete pouze svrchní epoxy vrstvu. Nyní už je jen a jen na vás, jaké barevné tvoření se k vaší domácnosti bude nejlépe hodit. 

Ať žije sklo!

Pokud vám na bytovém designu skutečně záleží, můžete si vybrat i skleněný stůl. Budete potřebovat kovové stolové podnože. Ty s pokládkou skleněné svrchní vrstvy ještě více vyniknou a vy tak budete mít jistotu, že jste odvedli tu nejlepší práci. Skleněný stůl je ideální nejen pro každodenní stylové posezení, ale také pro romantické večeře. 

Už víte, jaký stůl se bude hodit právě k vám? Zapomeňte na nudu!