Školní výlety v Ostravě. Co dětem zabalit? 

Školní rok opět začal a s ním, i když zatím ne v takové míře, začínají i školní výlety, na které se děti obzvlášť těší, protože znamenají rozbití stereotypu v lavicích. Na letní tábory v Ostravě si sice děti budou muset počkat do dalších prázdnin, avšak to neznamená, že tím zábava pro děti v Ostravě končí. 

Program a atrakce dohromady 

Velmi oblíbené jsou výlety, které spojují výukový program a zároveň atrakce pro děti v Ostravě. Tak třeba v areálu Skalka si mohou děti poslechnout komentovanou prohlídku minizoo, zabloudit v bludišti a užít si nejrůznější zábavu i krmení zvířátek. Na konci na ně navíc bude čekat drobný dárek a diplom, který je jistě potěší. 

Co dětem na výlet sbalit? 

Dětské batůžky nepatří k těm největším, a má to svou logiku – děti nemohou celý den tahat těžké a obrovské zavazadlo. O to víc je třeba přemýšlet při balení. Základní seznam vám jistě poskytne škola, se kterou dítě vyráží, ale nikdy by nemělo chybět několik věcí. Samozřejmě se většina odvíjí od toho, kam děti vyrazí a jaký bude jejich program, což opět zjistíte dotazem na vyučující. 

Především zkuste zjistit, zda je pro děti zajištěno občerstvení či oběd. Pokud ne, znamená to přibalit dítěti krabičku s jídlem. Lahev s pitím by u sebe ale mělo dítě mít vždy, nikdy nevíte, kdy bude mít žízeň. Pokud se jedná o celodenní výlet bez občerstvení, jistě přijdou vhod i drobné svačiny. Sice si děti mohou většinou zakoupit nějakou sušenku na místě, pokud ale chcete mít jejich stravu pod kontrolou, zabalte jim něco vy. Může to být ovoce, müsli tyčinka nebo přesnídávka v praktickém sáčku. 

Zejména v podzimním a jarním období přibalte dítěti do batůžku pláštěnku. Je lehká, skladná a zachrání dítě při průtrži mračen, ale může si na ni třeba i sednout venku na louce. Balit kosmetické přípravky (třeba opalovací krém) na jednodenní výlet nemá smysl, děti ho stejně ani nevytáhnou. Co naopak smysl má jsou papírové kapesníčky a nastříhané náplasti.