Jaké chrániče jsou na motorku zapotřebí?

Výjezd na motorku je vždycky dobrý nápad, nebo ne? Jenže před tím, než se rozhodnete svůj stroj takzvaně „osedlat”, musíte mít po ruce potřebné chrániče. Protože tam, kde nejsou chrániče, není ani bezpečná jízda. Vše začíná u koupi tradičního moto oblečení, do kterého zapadají i kvalitní boty na motorku a samozřejmě rukavice, které do kategorie chráničů můžeme taktéž s klidným svědomím zařadit. Poté přecházíme k nepostradatelné helmě a dalším bodům seznamu.

Své tělo musíte chránit, a to i na motorce

Není tajemstvím, že naše tělo je pomyslným chrámem, dalo by se říct. Proto bychom se měli snažit o to, aby bylo neustále v dostatečném bezpečí. Pamatujte na to i při jízdě na motorce, kde se v nejlepším případě vybavte těmi správnými chrániči vašeho těla.

Základem je chránič páteře, také chrániče ledvin a hrudi. Existují však i chrániče celého těla, které jsou navíc homologovány. Ostatně homologovány musí být všechny chrániče bez rozdílu.

Nezapomeňte ochránit i své ruce a nohy – i vaše končetiny potřebují a chtějí být v bezpečí.

Některé chrániče jsou už součástí moto oblečení

Při výběru chráničů se ujistěte, jestli náhodou nekupujete už něco, co už máte. Je totiž možné, že vaše moto oblečení už nějaké chrániče zabudované má. Nejčastěji jsou takto bezpečně vybavené moto bundy, které mají chrániče hlavně na ramenou a na loktech.

Je však pravdou, že z velké části oblečení se dají chrániče sundat. Koupené ochrany vašeho těla tak nemusí nutně přijít vniveč.

Žádné rifle a mikina

Ono samotné moto oblečení bychom také mohli nazvat chráničem. Je totiž skutečně zapotřebí, na motorku bychom nikdy neměli usedat pouze v mikině a riflích, které nám budou plandat mezi nohama. Tím, že budeme dostatečně dobře oblečení, výrazně snižujeme riziko možných následků při dopravní nehodě, ať už bunda je nebo není vybavená chrániči.