Profesionální nebo ruční detailing? Komu svěřit do péče své auto 

Existuje čím dál více řidičů, kteří čištění svého vozu přenechávají profesionálům. V současnosti již existuje celá spousta firem specializujících se na detailing vozu. Umí ale tyto společnosti skutečně něco, co byste vy sami nezvládli? Vyplatí se za profesionální detailing zaplatit? 

Profesionální mytí auta 

Profesionální společnosti vám se mohou věnovat i oblastem, na které jste si vy sami netroufli. Například renovace laku auta může být pro mnohé řidiče výzvou. Profesionální společnosti obvykle vyžadují zaplatit určitý poplatek, který se vám nemusí zdát malý. Chcete-li si ale ušetřit síly i čas, který byste museli vložit do čištění vozu, jistě se vám to vyplatí. Přiznejme si však, že toto je ta dražší varianta. Dosáhnete ale precizních výsledků, a to při čištění exteriéru i interiéru vozu (v závislosti na tom, co si zaplatíte). 

Ruční mytí vozu 

Pokud už se do něčeho pustíte, tak by to mělo stát za to. Vyčistit vnitřní prostory auta by měl zvládnout snad každý řidič. Bude to vyžadovat dostatečné množství času a také sil. Pokud se rozhodnete investovat do speciálních přípravků autokosmetiky, může se vám to značně prodražit. Tedy co se počáteční investice týká. Přípravky vám totiž mohou vydržet na dlouhou dobu dopředu, takže další mytí už bude „zdarma“. 

Výhody a nevýhody ručního mytí vozu 

Hlavními výhodami je to, že se můžete zaměřit na ty části, které jsou pro vás stěžejní. Dále můžete sáhnout po přípravcích, které vám budou příjemné například svou vůní. Auto vyčistíte na svém pozemku, takže nemusíte myslet na to, že je třeba je (na určitou hodinu) převést. Nevýhodou je právě počáteční investice do čisticích přípravků. Pokud se ale budete mytí auta i nadále věnovat na vlastní pěst, po rozpočítání nákladů zjistíte, že to tak drahé nebylo. Počítejte ale také s tím, že mytí auta je časově i fyzicky náročné.