Proč se rozhodnout pro LED zrcadlo? Oproti klasickému má několik výhod 

Pokud jdete do obchodu s nábytkem s tím, že si chcete pořídit nové zrcadlo (například do koupelny) můžete být zaskočeni širokou nabídkou zrcadel, která mají integrovaná světla. A svítí tak po celém svém obvodu, osvětlen může být také jeden nebo dva pruhy zrcadla, klidně svisle nebo vodorovně. Ne všechna ale musí být LED zrcadla. Některá zrcadla s tímto designem jsou opatřena klasickými žárovkami. 

Atraktivní tvary 

LED zrcadla jsou velmi oblíbená, a tak není divu, že je můžete nakoupit ve spoustě různých tvarech – kulatá, oválná, čtvercová, obdélníková nebo třeba jako set menších zrcadel. Osvětlení, které vychází přímo z plochy zrcadla, je velice přitažlivé. Vypadá velmi moderně, ale velmi dobře zapadne také do tradičnějších interiérů. Pořídit si je můžete také s rámečky nebo bez nich, s poličkami nebo úložným prostorem, ale také s dotykovým ovládáním (nebo s vypínačem). Některé jsou vybaveny speciální funkcí anti-fog, která brání zamlžení zrcadel. 

Vhodné osvětlení 

Tím, že jsou světla zabudovaná v zrcadle, svítí přímo na vaši tvář a osvětlí ji bez stínů. To osvětlení, které přichází například shora nebo z jiných stran, může způsobit stíny na vašem obličeji. A díky tomu tak může být složitější nanést si make-up nebo si pozorně prohlédnout to nové znaménko, které se vám objevilo. 

Dlouhá životnost 

Dbejte na to, abyste si opravdu koupili zrcadlo, které je vybavené LED žárovkami. To může být sice dražší, avšak v konečném důsledku se vyplatí. A to hned několikrát. Tak zaprvé mají LED žárovky několikanásobně delší životnost, než ty klasické, takže je nebudete muset tak často kupovat. Výměna žárovek navíc nemusí být u designového zrcadla nic příjemného – přístup k žárovkám může být omezen na úkor krásného vzhledu. A rozhodně je třeba myslet také na to, že LED žárovky jsou úspornější!