Proč mít svatbu v zimě? Svatby nejsou jen letní záležitostí

Není tajemstvím, že většina svatebních hostin se pořádá během jara, případně během léta nebo zkraje podzimu. Vychází nejhezčí a nejteplejší počasí a má to své kouzlo, to se musí nechat. Bohužel si však řada lidí myslí, že jindy svatba proběhnout nemůže. Není tomu tak. Trendy ostatně mluví jasně – zimní svatby jsou hit a mohou být stejně krásné jako letní, zejména když si najdete to pravé svatební místo. Pojďme si ostatně zmínit několik důvodů, které zimním svatebním veselkám hrají do karet. 

Jako z pohádky 

Milujete filmovou ságu o kouzelném světě Narnie? Nebo zbožňujete zimu jako od Josefa Lady? Ať už je to tak či onak, zimní svatby ve vás mohou evokovat právě to, co máte nejvíce rádi. Jako z pohádky – to je přesně ten hlavní benefit, proč byste měli mít svatbu v zimě.  

Navíc pokud se podaří zastihnout hezkou zasněženou krajinu, budete mít takové fotografie, které nebude mít nikdo jiný. Romantika z nich bude doslova sršet. Svatba na statku bude vypadat více než jen romanticky. 

Výzdoby nebude třeba 

Samozřejmě je zima a zima. Ale pokud se vám podaří zastihnout tu pravou, ladovskou zimu, bude se radovat také váš svatební rozpočet. Právě na výzdobě se totiž dost ušetří. Pravděpodobně se vaše pozornost upne na to, co se běžně najde v přírodě, a sice na jehličnaté věnce, šišky, také na sněhové vločky nebo vánoční ozdoby.  

Co se týče samotné svatební kytice, budete moct sázet na něco netradičního. Zmiňované jehličí může zdobit i pugét, který budete držet v ruce a který tím pádem velmi vynikne i na svatebních fotografiích.  

O světýlka nebude nouze 

Většina svateb se nese ve znamení třpytek a také světýlek. V případě, že se rozhodnete mít svatbu během zimy, nebude o tuto výzdobu rozhodně nouze. Světýlka stejně jako třpytky se nachází všude, kam okolí dohlédne. Navíc budete moct těžit nejen při focení z hezkých lucerniček, ohně v krbu restaurace a podobného.