Pokud se řadíte k motorkářům, jistě nepostrádáte několik věcí

Čím vyplňujete svůj volný čas? Staráte se ve svém volném čase o motorku, kterou máte v garáži přikrytou plachtou, aby se na ni neusazoval prach? V tom případě patříte pravděpodobně k motorkářům, jimž zanedlouho začne jejich vysněná sezona, na kterou čekají už pěkných pár pátků. Než se však silnice stanou pro motorky pojízdné, měli byste mít všechno potřebné nachystané, ať pak můžete jen vyjet na tolik očekávanou jízdu. Otázkou tedy je, co všechno potřebujete či co nesmíte postrádat, pokud se k motorkářům řadíte. 

Když se rozhodnete investovat do koníčka v podobě motorek, měli byste vědět, do čeho dalšího je nutné investovat. Přece jen motorky nejsou to jediné, do čeho se investovat musí. Musíte investovat také do celé řady dalších nutností a věcí, bez nichž na motorku nemůžete usednout. Víte, co konkrétního máme na mysli?

Moto oblečení jako součást vašeho šatníku

Pokud se řadíte k motorkářům, měli byste ve svém šatníku ukrývat moto oblečení. To se obvykle skládá buď z bundy na motorku a moto kalhot, nebo se skládá z kombinézy na motorku, která je pro mnohé motorkáře pohodlnější, leč je méně praktická. Součástí moto výzbroje jsou samozřejmě i moto boty, které by měly perfektně padnout, neměly by padat – při výběru moto bot proto vybírejte takové boty, které jsou vaší velikosti (ne-li o číslo menší).

Nezapomínejte ani na moto rukavice, které ochrání při jízdě ruce, jež mnohdy při jízdě velmi, velmi trpí. 

Chrániče jako další položka na seznamu

Žádný motorkář by neměl na motorku usednout bez chráničů. Ani když jede jen do obchodu, který stojí pár metrů vedle domu. Náhoda je nevyzpytatelná, i během tak krátké jízdy se může něco stát. Proto vždy mějte na hlavě přilbu na motorku a vybavte se chrániči hrudníku a páteře, které při případném pádu ochrání nejdůležitější části těla