Móda na cestách aneb balíme se na dovolenou do teplých krajin

Jste žena cestovatelka nebo jen jednou za rok letíte k moři a nevíte co si vzít? Doba dovolených brzy opět začne a lidé začnou jezdit do teplých krajů. Řada z nich však nebude mít ani tušení, co si vzít. Pojďme si proto říct, co na dovolené jako takové oceníme a co naopak nikoli. Neberte si věci, které vám jen budou brát místo v kufru. Vezměte si jen to, co skutečně potřebujete.  

Co si vzít? 

Překvapivě, alespoň tři páry plavek. Jedny sice možná postačí, ale zrovna troje jsou dobré v tom, že si můžete dvoje vzít na pláž, protože až vylezete z moře, nebudete chtít být v mokrých plavkách. Večer navíc budete mít jedny suché k bazénu. Navíc plavky moře zničí, to mějte na paměti. Bude se hodit také pareo, které je nejen krásným módním kouskem, ale i praktickým pomocníkem. Nezapomeňte, že večery jsou chladné, a proto si vezměte alespoň jedny dlouhé kalhoty (plátěné nebo rifle) a tričko s dlouhým rukávem nebo tenkou mikinu. Hodit se bude určitě spousta krátkých topů, džínových nebo plátěných kraťas, trička s krátkým rukávem, žabky, a hlavně pokrývka hlavy (kšiltovka, klobouk nebo šátek), sluneční brýle mějte nejlépe s UV filtrem. 

Do letadla si určitě vezměte dlouhé kalhoty a pohodlné boty, které Vás netlačí, protože cestování může být zdlouhavé a únavné. Do tašky, kterou máte po ruce, si zabalte kraťasy, do kterých se převlečete po příletu a alespoň nějaké spodní prádlo a základní věci, protože zavazadlo, kde máte všechny věci a které leží v zavazadlovém prostoru letadla, se může ztratit nebo přiletět později. 

Co si nevzít? 

Podpatky nepatří do letadla a na dovolené je taky zrovna neoceníte. Sice vypadají dobře třeba na fotce, ale po pár hodinách to může být dost otravné a nepříjemné. Určitě si nemusíte brát víc jak jeden nebo dva páry džín, protože je nevyužijete. Dále tlusté mikiny, džínové bundy a celkově jakékoliv bundy, protože přece letíte do teplých krajin. Zbytečné je taky velké množství líčidel, protože k moři se líčit asi nebudete a večer se nezmůžete na víc než rtěnku a řasenku.