Ochraňte svůj vůz stylově. Investujte do autodoplňků

Pro mnohé majitele automobilů jsou autodoplňky jen zkrášlujícími věcmi, které si do svých vozů kupují. Jenže autodoplňky nemají jenom estetickou funkci, ale mají především ochrannou funkci a na to se bohužel často zapomíná. V současné době je na trhu mnoho autodoplňků, které jsou vyrobeny pro každý model, typ či značku vozidla. Při výběru vhodných autodoplňků do svého vozu tak mějte na paměti typ automobilu, který vlastníte. Ať už jste majitelem vozu značky Kia, Peugeot nebo Citroen, vždy najdete příslušné autodoplňky za skvělou cenu. Ovšem které konkrétně potřebujete?

Autodoplňky jsou stylovou ochranou každého vozu. Jak již bylo zmíněno, vyrábí se snad pro všechny typy či modely vozidel, proto žádný majitel automobilu nepřijde zkrátka. Otázkou je, do jakých investovat, aby vůz stylově ochránily před náhodami a nepozorností?

• Vany do kufru

Abyste si nezničili zavazadlový prostor, doporučujeme koupit vany do kufru, které vždy a za všech okolností ochrání zavazadlový prostor vozidla. V současné době jsou vany do kufru k dostání ve dvou podobách, a sice v gumové a také v plastové podobě. Každá podoba má něco do sebe. Zatímco plastové vany do kufru jsou skvělé v tom, že mají vyvýšený okraj, gumové vany do kufru zajišťují perfektní stabilitu nákladu.

Vany do kufru se hodí zejména řidičům, kteří neustále převáží těžké a ostré věci ve svém voze.

• Lišty na nárazník

Nárazník bohužel trpí nejvíc. Jedná se o část vozu, do které se vždy narazí, proto je dobré ho chránit. Abyste se vyhnuli oděrkům, škrábancům a jinému poškození, namontujte na nárazník lištu na nárazník, kterou oceníte nejen při parkování. Lišty na nárazník si navíc nemusíte nechat montovat od odborníka, snadno si s tím poradíte sami.

• Prahové lišty

Podobnou funkci mají také prahové lišty, které však na rozdíl od lišt na nárazník ochraňují především dveře vozu. Prahové lišty také není těžké namontovat.