Návyky a zlozvyky, nejen u žen

Každý člověk má nějaké návyky, respektive zlozvyky, které mu krapet kazí jeho celkovou image, jeho celkový vzhled. Zatímco někdo trpí závislostí na alkoholu, jiný je závislý na drogách, do nichž se taktéž řadí cigarety. I když si to mnozí lidé neuvědomují, cigarety do drog také spadají, ovšem jedná o legální drogy, se kterými se dnes bojuje třeba tak, že se s nimi nesmí do restaurací nebo hospod. Kouřit se smí jen venku, což však neodradilo mnoho lidí, dokonce ani jednu ženu. 

Právě ženy jsou závislé na kouření stejně jako muži. Denně nejedna žena vykouří i několik desítek cigaret. To opravdu nejsou přemrštěná čísla, to jsou holá fakta, která vyplývají z mnoha nedávno provedených statistik. Podívejme se však právě na ženy a prozraďme si, co dělají cigarety s tělem ženy. 

Stárne o čtyřicet procent rychleji

Ženy jsou háklivé na to, když se na jejich pleti objeví vráska. Jenže pokud budou kouřit cigarety, s vráskami bohužel musí počítat, protože právě cigarety stojí za rychlejším stárnutí. Studie ukázaly, že pokud žena kouří cigarety, její tělo stárne až o čtyřicet procent rychleji než tělo ženy, která se cigaretám úspěšně vyhýbá. V praxi to tedy znamená, že pokud kouříte aktivně deset let, zestárnete až o čtrnáct let než ženy, které nekouří. 

Zápach z úst je znatelný

I když si dáte žvýkačku, popravdě vám to moc nepomůže. Ústa budou zkrátka takovým druhým popelníkem, který bude velice zapáchat. Cigarety navíc dělají paseku jak na zubech, tak také na dásních. Pokud kouříte, je u vás větší pravděpodobnost, že vás postihne paradontóza nebo že dojde k vypadávání zubů. Cigarety také stojí za zvýšeným rizikem zánětů v ústech. 

Cigarety stojí za hormonálními problémy

Největším strašákem ve skříni žen je menopauza, která se objevuje kolem padesátého roku života. Pokud však do toho kouříte, můžou přijít opravdu obrovské hormonální problémy, které mohou zadělat i na kardiovaskulární potíže. Ty mohou následovně vyvrcholit až infarktem.