Máte skvrny na koberci nebo je koberec špinavý kvůli každodennímu používání? Vyčistěte ho hravě

I když je stále oblíbenější obyčejná vinylová podlaha, někteří lidé nedají dopustit na klasický koberec, který místnosti domu trochu zútulňuje. Pravdou je, že i když koberce nepatří k zrovna stylovým trendům, stále se jedná o kousek, na který v mnoha domácnostech narazíte. Mnohé domácnosti tedy mohou mít problém se špinavým kobercem nebo se skvrnami, které se na něm udělali ať už z jakéhokoli důvodu.  

V současné době je možné vyčistit koberce opravdu různými způsoby. Použít můžete různé přípravky v podobě Vanishe nebo HG čističe skvrn ve spreji, ale také lze koberec vyčistit domácími prostředky nebo s pomocí stroje, jenže je na čištění koberců doslova jako dělaný.  

Než se rozhodnete pro čištění koberce, mějte na paměti, že každá skvrna vyžaduje něco zcela jiného a že každá skvrna či nečistota se čistí jinak. Zaměřme se na čištění toho nejčastějšího, co nám dělá problém.  

Odstraňujeme z koberce zvířecí chlupy 

Pokud jste majitelem domácího mazlíčka v podobě kočky nebo psa, víte, jak hrozné je mít koberec plný chlupů od těchto mazlíčků. I když své mazlíčky opravdu milujete, koberec plný chlupů není nic příjemného. Nabízí se proto otázka, jak odstranit zvířecí chlupy z koberce. Jde to snadno, stačí jen použít mokrou houbu, na kterou se budou chlupy dobře lepit. Nebojte se koupit si mop, kterým koberec jednoduše “přejedete”.  

Samozřejmě existují ještě gumové kartáče na ruku, které taky zachytí všechny chlupy. Doporučujeme i vysavač se štěrbinovou hubicí.  

Odstraňujeme z koberce odolné skvrny 

Množství odolných skvrn na koberci – to je problém nejednoho člověka. Na odolné skvrny mohou pomoct třeba prostředky na mytí oken a taky skel. Na skvrny funguje také roztok, který si připravíte ze čpavku a benzinu v poměru dvě ku dvěma. Směs pak stačí na odolné skvrny jen nalít, poté vydrhnout. Je dobré pak vyčistit koberec ještě vlažnou vodou, aby zmizel pach.