Jak vybrat firmu pro stavbu nízkoenergetického domu?

Nízkoenergetické domy naštěstí už nejsou úplnou novinkou na trhu, a tak máme možnost vybírat hned z několika možností. Určit, kdo vám dům postaví, nemusí být jednoduché. Dobře si promyslete, komu svůj projekt svěříte, protože je to poměrně velká investice. Orcangroup je poměrně známou stavební společností, která kromě stavby nabízí také pomoc s financováním a vyřizováním státních dotací. Má za sebou celou řadu úspěšných projektů. Je to vhodná společnost, se kterou můžete spolupracovat? Podle čeho byste měli vybírat?

Reference zákazníků

Předtím, než podepíšete s jakoukoli společností smlouvu, je dobré ověřit si, jak s ní byli minulí zákazníci spokojeni. Nečtěte si reference pouze na stránkách dané společnosti, protože je velmi pravděpodobné, že negativní komentáře budou odstraněny. Společnost by byla sama proti sobě, kdyby je na svých stránkách nechala. Hledejte tedy nezávislé komentáře na různých webových stránkách. Ideální je, pokud osobně znáte někoho, komu již firma dům stavěla.

Historie společnosti

Zaměřte se na to, jak dlouho je již společnost na trhu. Kromě toho, kdy byla založena, vás bude zajímat také skutečnost, jak dlouho se věnuje stavbě nízkonákladových budov. Může být na trhu například 80 let, ale nízkonákladovým domům se věnuje jen pouze poslední rok své existence. V tom případě byste měli být na pozoru. Je pravdou, že zvolit si zkušenou společnost je výhodou. Na druhou stranu to ale nemusí být stěžejní. Je ale dobré, když za vaším projektem bude stát silná firma.

Doprovodné činnosti

Kromě toho, že vám společnost vypracuje projekt na stavbu domu a postaví vám ho, můžete očekávat ještě další služby. Je velmi pohodlné, když vám společnost pomůže s vyřízením státních dotací nebo s financováním. Základem by měla být dobrá komunikace a ochota odpovědět na kteroukoli z vašich otázek.