I bazalka a jiné bylinky ze supermarketu můžou vydržet dlouho. Víme, jak na to

Rozhodli jste se investovat do bylinkové zahrádky? Bylinková zahrádka vás může spasit nejen při mnohých onemocněních nebo zdravotních neduzích, ale také může být pomocníkem při vaření. Bylinky dodávají jídlu šmrnc, to se přece ví! Pokud patříte k lidem, kteří nemají s bylinkami mnoho zkušenosti, pravděpodobně potřebujete pár rad. Pojďme si třeba říct, jak dosáhnout toho, aby nám i bylinky ze supermarketu vydržely dlouho a nejen týden.  

Mnozí lidé dnes kupují bylinky v supermarketech. Atraktivní je hlavně jejich cena – jsou o něco levnější než v běžných zahradnictvích nebo květinářstvích. Pokud jste si koupili v minulosti třeba takovou bazalku v supermarketu, možná vás zarazil fakt, že bylinka poměrně brzy umřela. Co je toho důvodem?  

Když si koupíte bylinky v supermarketu, ať už je to bazalka nebo máta, doporučujeme udělat po příchodu domů jeden krok – jaký? 

Co udělat, aby bylinky ze supermarketu vydržely dlouho? 

Když přijdete s bylinkou domů, doporučujeme ji vysypat z jejího původního květináče. Následně rozdělte její kořeny na menší kousky, ty pak jednotlivě zasaďte znovu do květináčů, aby měla rostlinka co nejvíce prostoru pro růst.  

Podle odborníků by nová rostlinka neměla mít víc než pět silných stonků s listy.  

Proč je třeba bylinky ze supermarketu přesazovat? 

Pojďme si ještě zodpovědět doposud nezodpovězenou otázku, a sice co je důvodem toho, že bazalka a jiné bylinky ze supermarketu tak rychle uvadají, pokud tedy nedáme na rady odborníků a nepřesadíme je. Důvodem jsou právě silné stonky, kterých je hrozně moc a které nemají prostor růst, nemají ani kam růst. Takové chomáče silných stonků jsou pro další pěstování nevhodné, silné stonky totiž v květináči mezi sebou začínají soupeřit, ani půda jim najednou nebude stačit k přežití. Je tedy nutné je co nejdříve rozdělit.