Čtyři pokojové rostliny pro pročištění vzduchu v domácnosti

Začali jste žít zdravým životním stylem? Pak je důležité, abyste se zaměřili nejen na dostatek pohybu, ale především na čistotu vašeho vzduchu v domácnosti. Je všeobecně známé, že vzduch, který dýcháme, opravdu není ten nejčistší. Zároveň je ale pravdou, že v domácnostech je vzduch daleko více znečištěný než vzduch, který dýcháme venku, když třeba čekáme na tramvaj. V domácnosti se totiž usazují mnohé nečistoty v podobě plísní a jiných bakterií, prach s námi žije takřka nepřetržitě. Je proto důležité, abychom vzduch v domácnosti začali čistit, protože jinak zdravě žít nebudeme. Naštěstí je dnes možné koupit si mnohé čističe vzduchu, doporučujeme však spíše investovat do pokojových rostlin, které dokážou vzduch vyčistit takřka stejně.

Čističky vzduchu jsou sice skvělé, na druhou stranu ne vždycky jsou tak kvalitní, jak se o nich píše na internetu. Daleko lepší formou čištění vzduchu je koupě pokojových rostlin. Ty jsou totiž levnou alternativou čističek, navíc vypadají skvěle a zútulní vaši domácnost.

Pořiďte si palmu zlatoplodou

Jednou rostlinou z mnoha těch, které dokonale čistí vzduch, je také palma zlatoplodá, která v noci pohlcuje oxid uhličitý a do místnosti následně navrací čerstvý vzduch. Miluje vlhčí zeminu, zároveň by neměla být vystavena silnému světlu nebo přímým slunečním paprskům.

Bylinka jménem levandule

Bylinkovou zahrádku má drtivá většina z nás ve svém domově. Chybět by neměla hlavně levandule, která je známá i tím, že dokáže perfektně vyčistit vzduch v domácnosti. Má příjemnou vůni a uklidňující, až relaxační účinek.

Kráska jménem chryzantéma

I barevné květiny jsou bojovníkem za čistý vzduch. Například chryzantémy jsou jedny z mnoha květinám, které dokážou vzduch v interiérech dokonale vyčistit. Navíc nejsou nijak náročné, je možné je mít jen v řezané podobě ve váze.

Aglaonema proměnlivá jako další čistička vzduchu

Přírodní čističkou vzduchu je nakonec i aglaonema proměnlivá, které se často přezdívá spící panna. Ke svému spokojenému růstu nepotřebuje skoro nic, není náročná na světlo ani na zálivku.