Co by nemělo chybět v žádné kredenci ve zdravé kuchyni?

Jíst zdravě – to je dnes každodenní úkol mnohých z nás. Díky tomu, že se v současné době vyskytuje na trhu mnoho rychlých občerstvení, která mají ve své nabídce jen a pouze nezdravé pokrmy, jako jsou hamburgery nebo smažené a velice solené hranolky, přibývá stále více těch, kteří si chtějí chránit své zdraví, a to tak, že jedí zdravě. Jenže to znamená, že svou kuchyni musí vybavit produkty, které zdravé jsou. Víte ale, co by v takové kredenci každé zdravé kuchyně nemělo chybět?

Surovin, produktů a pokrmů, jež se řadí k těm zdravým a jež by neměly chybět v žádné kredence zdravé kuchyně, je nespočetné množství. Prozraďme si nejhlavnější suroviny, bez nichž bychom se jen stěží obešli při vaření.

  • Chia semínka

Nedílnou součástí každé kredence v každé zdravé kuchyni jsou chia semínka, která se obvykle smíchávají s nějakou tekutinou nebo se přidávají do sýrů, jogurtů a smoothie bowl. Chia semínka přispívají k celkové vnitřní hydrataci, zlepšují fyzický výkon, přináší tělu zdravou porci energie.

  • Plody goji

Další super potravinou, kterou se vyplatí mít v kredenci, jsou plody goji. Jedná se o super potravinu zlepšující paměť, snižující krevní tlak, snižující cholesterol, taktéž se podíl na posílení a také zlepšení zraku. Plody goji mohou pomoct v boji s neplodností, také zpevňují šlachy a nehty.

  • Zelený čaj

V každé kredenci by se také měly nacházet čaje, a to konkrétně zelené čaje, které jsou vysoce kvalitní. Mají mnoho léčivých účinků, k nimž se řadí například antioxidantní účinky, dále také lidské tělo zbavují energii, dodávají mu energii, taktéž snižují riziko srdečních příhod. Málokdo ví, že zelené čaje mohou mírnit žaludeční potíže, ulevují také od střevních potíží.

  • Černý čaj

K dalším věcem, které bychom neměli postrádat v kredenci zdravé kuchyně, jsou černé čaje. Černý čaj bojuje proti vysokému tlaku, také působí proti rakovině a zasahuje v boji proti mrtvici či infarktu.