Chyby podle feng-šuej aneb proč nemít sušené květiny v domě

V jakém stylu bydlíte vy? Zařídili jste si domácnost do skandinávského stylu, anglického stylu bydlení nebo jste si zařídili svou domácnost podle pravidel feng-šuej? Stále více lidí se chopí toho posledního, a sice stále více lidí si zaařizuje svou domácnost do zmiňovaného feng-šuej, což je tradiční čínské učení, jehož historie sahá až do hluboké minulosti. Z principů feng-šuej vyplývají pravidla, podle kterých je třeba zařídit své bydlení, aby v domácnosti a v jednotlivých interiérech domu proudila v prostoru potřebná a požadovaná energie. 

Pokud jste také zastáncem toho, že i v domácnosti by měla být interakce mezi lidmi a jejich prostředním, pravděpodobně je i váš dům zařízen podle feng-šuej. A možná patříte k lidem, kteří se při zařizování feng-šuej dopustili několika chyb. Nemáte třeba sušené květiny ve váze? 

Uschlé květiny jsou jednou z mnoha chyb 

Majitelé domácností, jež jsou zařízené podle starého čínského učení zvaného feng-šuej, se často dopouští jedné velké chyby, a sice takové, že mají ve svém domově uschlé květiny. Jenže právě suché květiny představují smrt. Je třeba mít v interiéru jenom živé květiny, které jsou naopak symbolem života a energie.  

Máte postel bez čela 

A co vaše ložnice? Jaká postel jí dominuje? Podle učení feng-šuej musí mít postel dominantní čelní panel, který je bezpečně připevněn k posteli. Také se musí opírat o pevnou zeď. Čelní deska má postel jako takovou posilovat a podepírat, také ji spojovat. Nemá však za úkol spojovat a posilovat jenom postel, ale také vztahy nebo zdraví či život jako takový.  

Máte pod postelí úložné prostory 

Chcete mít domácnost zařízenou podle pravidel feng-šuej? Pak musíte odstranit úložné prostory zpod vaší postele. Podle feng-šuej není dobré mít pod postelí skladiště. Takové ukládání věcí pod postelí vás totiž podle starého čínského učení negativně ovlivňuje a podvědomě vám to způsobuje bloky v různých oblastech života.