Business casual pro ni: jak se má žena správně obléknout

Ženy se mohou obléknout do řady zajímavých stylů. I když se v poslední době upnula pozornost spíše na pohodlí a ležérnost, neznamená to, že v tomto stylu můžete zamířit kamkoliv. Kupříkladu na schůzky, pracovní porady nebo na společenské události se hodí dbát pravidel takzvaného business casual. Jenže co tento styl zahrnuje a jak ho lze definovat? 

Zásady business casual pro ni 

Business casual se stal poměrně oblíbeným. Je však pravdou, že ale existuje mnoho přešlapů, kterých se při oblékání můžeme dopustit. Je proto klíčové vědět, jakými zásadami se řídit. Například pamatujte na to, že sukně a šaty musí být vždycky v přijatelné délce. V ideálním případě musí být délky kratší než těsně pod kolena.  

Pokud zvolíte šaty, vyvarujte se hlubokému výstřihu i hlubokému průstřihu. Spíše volte formálnější barvy, nebojte se šedé ani černé. To jsou klasiky, se kterými se nikdy nešlápne vedle.  

Nebojte se ani dnes velice oblíbených a stylových plátěných kalhot nebo kalhot od kostýmku. Co se nenosí jsou džíny, pokud tedy nebudou výslovně povoleny. Raději ke zmiňovaným spodním dílům nakupte košile, které by svou barvou neměly být moc křičící a vždycky by měly být zastrčené. 

A co obuv? Polobotky neboli oxfordky jsou povoleny stejně jako boty na podpatku. Opět se vyhýbejte velké porci extravagance a nebojte se doplňků, jako jsou kabelky a jednoduché šperky.  

Odpovědi na otázky vám pomůžou 

Že jste si vybrali opravdu snový outfit, ale nejste si úplně jistí tím, jestli se opravdu o business casual jedná? Pomoct může, když si zodpovíte na několik otázek. Jestliže si na ně odpovíte jedním slovíčkem “NE”, pak se o business casual jedná a můžete s hrdostí vyjít z domu.  

  • Mohla bych jít v tomto outfitu do klubu nebo na diskotéku? 
  • Mohla bych v tomto outfitu pracovat na zahradě nebo uklízet dům? 
  • Mohla bych jít v tomto oblečení spát nebo spíše nikoliv?