Čeho se vyvarovat na pohovoru, na co si dát pozor?

Rozhodli jste se změnit práci a máte jít na pohovor? Vyplatí se znát pár tipů a rad, díky nimž projdete pohovorem snadno a rychle. Na pohovoru je důležité, abyste udělali vždy dobrý první dojem. Jenže ten se odvíjí nejen od toho, co máte na sobě nebo jak dokonalý je váš účes, hodnotí se naprosto všechny faktory na vás jako takových. Abyste se vyhnuli prvotním překlepům, které kazí první dojem a často maří šanci na úspěch, poradíme vám, na co si dát pozor.

Pozor na to, co si oblékáte

Největší pozornost byste měli věnovat tomu, co si oblékáte. Volte elegantnější oblečení, vyhněte se džínům a tričku. Vyplatí se to zkusit s košilí a společenskými kalhotami, ženy mohou vsadit na sukni nebo šaty, které však nesmí být krátké, ideálně ke kolenům, aby žena nevypadala příliš lacině. Stejně tak si ženy musí dát pozor na barvu svého spodního prádla. Pokud žena zvolí bílou košili a pod ni dá černou podprsenku, svědčí to o nepozornosti a o tom, že nemáte smysl pro detail.

Pozor, ať nezapácháte

To, co nejvíce kazí první dojem, je zápach. Pokud člověk zapáchá, budoucí zaměstnavatel touží zkrátit pohovor co nejvíce a nemá zájem o to se s ním v budoucnu znovu vidět. Když se člověk nestihne navonět deodorantem, svědčí to o tom, že je člověk hlavou v oblacích, že je rozhozený a nesoustředěný.

Vyčistěte si zuby, zrnka mezi nimi budí špatný dojem

Stejně špatný dojem budí ošklivý úsměv. Nevadí, když nemáte zuby vybělené, ale pozor si dejte zejména na to, aby vám mezi zuby nezůstala zrnka nebo jiné zbytky jídla. To si o vás budoucí šéf může pomyslet, že jste zmatkař, který nikdy nic nestíhá.

Buďte upravení

Obecně je třeba říct, že každý člověk musí být upravený. Je důležité, aby košile byla zakasaná a nevyčuhovala z kalhot nebo ze sukně, vlasy by měly být upravené a učesané, nikoli rozházené na všechny strany.