Jak se oblékat stylově, přesto ohleduplně k životnímu prostředí

Neustále se všude mluví o tom, jak bychom měli šetrně přistupovat k životnímu prostředí kolem nás. Aktuálně se koná celá řada kampaní, které poukazují na ochranu životního prostředí. Zmínit můžeme třeba kampaň #neplastuj, která patří k jedinečným kampaním, jež otřásly světem. V souvislosti s ochranou životního prostředí kolem nás se také nabízí otázka, jestli můžeme dělat denně i něco jiného, než nepoužívat plasty nebo třídit odpad. Odpověď zní – ano. Můžeme se například oblékat tak, abychom neškodili okolí kolem nás, zároveň se však můžeme oblékat stylově. Možná vám to zní jako pohádka, ale opravdu se lze oblékat stylově a zároveň šetrně k okolí kolem nás.  

Abyste se oblékali stylově, leč šetrně k okolí kolem nás, stačí, když se budete oblékat podle několika způsobů a podle několika pravidel.  

Místo pravých kožešin noste ty umělé 

Abyste vypadali stylově, nemusíte na sebe oblékat pravé kožešiny. Většina lidí to stejně nepozná. Proto raději vsaďte na umělé kožešiny, pokud máte potřebu je nosit. Ostatně kožešiny jsou aktuálně opět v módě, a tak se nemůžeme divit tomu, že po nich opět po letech doslova prahnete. Nicméně kvůli módě se nemusí hubit zvířata.  

Přešívejte a opravujte 

Rýsuje se vám díra na kalhotách nebo jste si roztrhli tričko? To neznamená, že máte daný kousek automaticky vyhazovat. Stačí, když díru zašijete nebo ji opravíte jiným způsobem. Pamatujte na to, že neustálým nakupováním méně kvalitních věcí jen podporujete výrobu, která škodí okolí kolem nás. Proto raději vsaďte na dražší, leč déle trvající kousky, případně si levnější kousky opravujte nebo používejte je až do jejich rozpadnutí.  

Nakupujte kvalitě a méně 

S předcházejícím bodem se pojí další způsob, jak se oblékat stylově, přesto tak, abychom neškodili prostředí kolem nás. Stačí, když budeme nakupovat méně, za to kvalitně. Pořiďte si domů kousky, které jsou sice dražší, na druhou stranu déle vydrží.