Audi jako konkurence Tesly? Dnes už to je realita

O moderní věci v dnešní době není nouze. Neustále vznikají nové elektrické spotřebiče, které nám mají ulehčit život. Také se mnoho novinek děje v automobilovém světě. Zde se většina výroby zaměřuje na elektrické automobily, které jsou podle všeho naší budoucností. Mezi nejlepší automobilky vyrábějící elektrické automobily se řadí Tesla, která se nyní musí utkat s konkurencí. Na scénu totiž zanedlouho přijde nový vůz od oblíbené, taktéž velice luxusní značky Audi.

Zatím se na tento konkurenční boj může Tesla jenom připravit. Audi totiž svůj vůz zatím jen navrhuje, ale už nyní známe hrubý návrh nového vozu, který by se měl světlu světa ukázat v roce 2020. Bude se jednat o elektromobil, konkrétně o velký sedan.

Audi rozhodně nezahálí a pilně pracuje

Možná by si nadšenci do automobilů mohli říct, že Audi stávkuje nebo že aktuálně nic nového nevyrábí, ale to je lež. Audi se v současné době zaměřuje na vývoj nového elektromobilu, který, jak jsme zmiňovali, přijde na trh snad již tento rok.

O tomto elektromobilu byla řeč už na letošním autosalonu, jenž probíhal v Ženevě.

Jak bude nový vůz od Audi vypadat?

A jak jsme zmínili, známe hrubý návrh toho, jak bude nový elektromobil vypadat. Bude se jednat o velký sedan, který bude dostatečně prostorný a pohodlný. Měl by zaujmout i manažery, a to hlavně tím, jak luxusní bude.

Základem vozu bude platforma pro elektromobily. Ta se připravuje ve spolupráci s další luxusní automobilkou, a sice s automobilkou Porsche.

Zatím není nikde možnost zhlédnout prozatímní koncept vozu. První koncept by se však během letošního roku měl objevit a měl by vyrazit dech. Sériovější verze konceptu by se podle plánů měla světu ukázat během příštího roku. Doufejme, že výroba půjde „jako po másle“ a my se prvního konceptu a následně sériovější verze dočkáme co nejdříve.