5 tipů pro duševní pohodu a relaxaci. Jistou úlevou může být i využití rozvozu jídel

Stres a duševní nepohoda se neblahým způsobem podepisují na našem fyzickém zdraví. Zejména v dnešní hektické době je proto potřeba myslet i na vlastní rozmazlování a hýčkání, které může mít hned několik podob – od luxusního wellness víkendu, až po obyčejnou procházku nebo rozvoz jídla či rozvoz pizzy 

Zapojte i druhé 

Řada lidí má v dnešní době touhu spasit svět a snaží se zvládat vše v práci, partnerském životě i domácnosti. A to občas i za všechny ostatní. Přestaňte si cokoliv dokazovat a nebojte se požádat o pomoc ostatní. S klidem využijte rozvoz jídla, paní na hlídání nebo úklidovou firmu, požádejte partnera, aby pro jednou nakoupil on, a v práci s klidem přenechte úkoly i jiným členům týmu.  

Zamiřte do přírody 

Zní to možná až příliš jednoduše, ale pobyt v přírodě funguje opravdu spolehlivě. A je jedno, jestli se rozhodnete strávit týden v roubence na horách, nebo jen vyrazíte na procházku do blízkého lesa. Stromy, voda, zeleň a zvířata vás záhadným způsobem zklidní, optimisticky naladí a dobijí energií.  

Dopřejte si spánek 

Dostatek spánku je základem duševní pohody, a byť vás tlačí termíny nebo máte pocit, že byste čas mohli využívat efektivněji, dopřejte si alespoň sedmihodinový spánek denně. S vaším tělem to udělá zázraky. 

Vsaďte na hudbu 

Ať už jedete autem na schůzku, procházíte uličky supermarketu během nákupu, nebo třeba uklízíte domácnost, zkuste si k tomu zapnout hudbu ve vašem oblíbeném stylu. Určitě vás překvapí, jak významný vliv na vaši náladu bude mít hudba už během prvních minut. 

Rozmazlujte se  

Zkuste alespoň jednou v týdnu upřednostnit sebe sama a obětovat čas jednoduše jen sobě. Může to znamenat horkou koupel, kosmetickou proceduru, ale třeba i čas pro vlastní koníčky nebo cokoliv jiného, co vám udělá radost a na chvíli vás vytrhne z rutiny povinností.