4 dekorace, které zútulní váš domov

Chcete zútulnit domácnost, ale na velkou rekonstrukci chybí čas nebo peníze? Postel, stůl, sedačka a nový televizor nestačí k tomu, aby se místnost proměnila v hřejivé rodinné hnízdo. Pomoci ale mohou nejrůznější dekorace – obrazy, paravány, světýlka nebo koberečky.

Bytový textil

Koberec rozhodně nepatří mezi nezbytnosti, bez kterých bychom se neobešli. Přesto má v interiéru své opodstatnění. Nejvíce se hodí do obývacího pokoje pod konferenční stolek, jelikož v této místnosti trávíme asi nejvíce času. Když spolu s ním tuto místnost doplníme dalšími textiliemi, jako jsou hřejivé plédy nebo deky z přírodního materiálu a rustikální polštáře, proměníme ji k nepoznání.

Koláž z fotoobrazů

Holé stěny nikdy nebudou působit útulně a zabydleně. Při jejich výzdobě se nemusíte omezovat na pouhé fotografie, ačkoliv i ty vypadají působivě. Obrazy a fotoobrazy na plátně dokonale navodí kýženou atmosféru, můžete z nich vytvořit koláže a budou vám připomínat vaše oblíbená místa nebo motivy. Pokud patříte mezi milovníky přírody, pověste si domů obraz hory, obraz les nebo obrazy květy. Dětský pokoj mohou vyzdobit obrazy zvířata. Pokud se ale řadíte k příznivcům všeho moderního, interiér oživí abstraktní obrazy nebo obrazy města.

Hra světel a stínů

Dobře prosvětlená místnost bude vždy vypadat útulněji než tmavé stěny. Pokud vám dispozice a velikost oken neposkytují dostatek přirozeného světla, vsaďte na umělá světla a světelné řetězy. Jistě najdete takové, které se vám budou líbit a budou se do vaší domácnosti hodit. Rozvěste je po stěnách a rozsvěcujte podle potřeby.

Elegantní rozdělení místnosti

Potřebujete nějak elegantně oddělit prostor, ale stěhování skříní doprostřed místnosti se vám zdá nepraktické? Nejen v ložnici oceníte moderní paravány. Na výběr je nespočet motivů, z nichž si vybere každý – přírodní scenérie, nejznámější světová města, imitace dřeva či cihel nebo kreslené postavičky do dětských pokojů.