Regály a jejich výhody

Regálové systémy nachází využití v různých odvětvích. Kromě supermarketů a hypermarketů je vlastní prakticky každá jiná společnost, která má pod svými křídly i vlastní sklady. Regály totiž patří k bytelným společníkům, na které je spolehnutí. Tedy pokud mluvíme o kovových regálech. V porovnání s plastovými alternativami jsou opravdu nesrovnatelně lepší, nesou s sebou řadu výhod. 

Kromě supermarketů, hypermarketů a velkých společností vlastnících sklady se regálové systémy využívají i v archivech, také ve sklepech nebo komorách, kde pomáhají s přehledným skladováním dlouhotrvajících potravin. I v tomto případě se vyplatí investovat hlavně do kovové alternativy tohoto pomocníka, důvodů je k tomu rovnou několik. 

Vysoká nosnost

Předním benefitem kovových regálů je jejich vysoká nosnost. Abyste se vyvarovali tomu, že police prasknou a že se celý regál zhroutí, vyplatí se investovat do regálového systému z kovu. Jeho konstrukce je bytelná a pevná, udrží tak i několik kilogramů, ne-li desítek kilogramů skladovaného závaží či zboží. 

Při výběru se na nosnost konstrukce rozhodně ptejte. Každý regál se pyšní trochu jinou nosností. Zatímco některé zvládnou udržet jenom pár kilogramů mouky, jiné jsou bytelnější a zvládnou i několik desítek kilogramů jiné dlouhotrvající potraviny. 

Vysoká odolnost 

Čím se kovové regály také pyšní? Tím, že jsou vysoce odolné, a to nejen vůči různému opotřebení, ale také vůči vlhkosti. I proto se regálové systémy z kovu chodí do sklepů, kde se do každé jednotlivé police mohou nasunovat boxy plné zeleniny nebo zavařených potravin. Stejně tak se hodí do archivů, kde je vlhkost taktéž pánem. 

Nízká hmotnost

Možná si říkáte, že když jsou regálové systémy z kovu, budou také opravdu těžké. Jejich manipulace tak nebude vůbec snadná. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Konstrukce jsou velmi lehké, jejich nízká hmotnost vás možná až překvapí. S regálovými systémy tak můžete opravě hravě manipulovat a přemísťovat je.