Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při sekání trávy 

Sekání trávníku není příliš oblíbená činnost, udělat se ale musí. Přerostlá tráva může být místem, kde se bude dařit hmyzu, který na své zahradě nechcete. Navíc může taková zahrada vypadat nevzhledně. Nemluvě o tom, že to neprospívá stavu vašeho trávníku. Práci vám mohou usnadnit takové vymoženosti, jako jsou robotické sekačky nebo zahradní traktor. Většina z nás ale vlastní klasické sekačky. I tak bychom se měli vyvarovat následujícím nejčastějším chybám při sečení trávy. 

Příliš nakrátko 

Říkáte si, že když trávu posečete, co nejníže to jde, ušetříte si tím práci tak, že nebudete muset sekat tak často? Možná je na tom něco pravdy, nicméně stavu svého trávníku tím rozhodně neprospíváte. Pokud je trávník posečen příliš nakrátko, soustředí svou energii na tvorbu nových stébel. A to na úkor kořenového systému. Ten se totiž vyvíjí pouze tehdy, když stébla neposečeme příliš nízko. Trávník s dobře vyvinutým kořenovým systémem je odolnější vůči suchu i chorobám. 

Sekání v odpoledním vedru 

I když se sečení trávy v odpoledním slunci může zdát jako skvělá příležitost k opalování, dělat bychom to neměli. Horka jsou pro trávník velmi vyčerpávající sama o sobě, ne tak když je zatížíme ještě takovým zásahem, jako je sekání. Ideální je vytáhnout sekačku až v podvečer, pokud přes den nepršelo. Tráva je v tomto čase již uschlá a bude mít čas se vzpamatovat, než přijdou další horka. 

Sekání mokré trávy 

Pokud je tráva mokrá (popršelo, sekáte brzy ráno apod.) pak výsledek sečení nebude takový jaký byste očekávali. A můžete mít přitom tu nejvýkonnější sekačku na trhu. Mokrá tráva velmi snadno ucpává sekačku, protože se na sebe lepí. Druhým důvodem, proč nesekat mokrou trávu je to, že výsledek bude nerovnoměrný. Stébla budou různě dlouhá a je velmi pravděpodobné, že brzy budete muset sekat znovu, abyste vzhled svého trávníku napravili.