Mandarinkové slupky nevyhazujte. Můžou se ještě hodit

Všimli jste si, jak příjemná vůně vás zalije vždycky, když někdo kolem vás začne loupat šťavnaté mandarinky? A víte, čemu za to vděčíme? Slupky mandarinek totiž obsahují esenciální oleje, které dopomáhají člověku zmírnit stres, nervové vypětí a efektivně odbourávají i únavu. To však nejsou jediná pozitiva, které nám mohou slupky mandarinek přinést. 

Mnoho z vás určitě dosud nevědělo (bohužel), k čemu všemu se dají slupky mandarinek využít, a proto je bez váhání vyhazují do koše. Pojďme si však říct, jak je využít. Už nikdy poté nebudeme slupky od mandarinek vyhazovat! 

K čemu všemu vám poslouží mandarinkové slupky? 

Slupky působí pozitivně ve chvíli, kdy člověka postihne nepříjemný a dráždivý suchý kašel. Na slupku stačí nalít dvě lžíce vodky a nechat 7 dní pracovat. Poté konzumujte 2 kapky rozpuštěné v malém množství vody třikrát denně před jídlem. 

I s rýmou si za pomoci mandarinkových slupek dokážete poradit. Stačí je zalít vroucí vodou a dále inhalovat vystupující vodní páru, které infekci díky svým vlastnostem velmi rychle zlikvidují. K tomuto postupu se ovšem uchylujte pouze v případě, že nemáte zvýšenou teplotu. 

Plíseň na nohou se dá také díky mandarinkovým slupkám zvládnout. Stačí si postižené místo potírat čerstvou slupkou dvakrát denně a plíseň brzy úplně zmizí. 

Zvýšený tlak a arytmie také nejsou ničím, s čím by vám mandarinkové slupky nepomohly. Nádobu se slupkami je potřeba zalít třemi litry vroucí vody, a to celé nechat několik minut vařit. Následně vývar z plamene vyjmete a necháte na chvíli odstát. Pak už nezbývá nic jiného než si dopřát horkou lázeň s příměsí tohoto vývaru, která by měla trvat alespoň 15 minut. Provádět tuto proceduru můžete třeba každý druhý den. 

Nepodceňujte sílu mandarinek a jejich slupek 

Určitě vás široké možnosti využití slupek překvapily, že? Rozhodně nejste prvními ani posledními. Využijte mandarinky ještě nyní, kdy se jejich sezona pomalu, ale jistě blíží ke svému konci.