Jaké květiny vydrží ve váze nejdéle?

Květiny miluje snad každá žena, bohužel když si je nekoupí ony samy, pánové si vzpomenou jedině na narozeniny nebo na výročí. Pánové by si však měli uvědomit, že květiny se dávají během roku vícekrát, nikoliv jenom na výročí nebo k narozeninám. Květiny se darují i ve všední dny, třeba právě proto, že je zrovna úterý nebo pondělí. Otázkou je, jakou květinu ženě darovat. Radost udělá určitě každá květina, ale ne každá vydrží ve váze dlouhou dobu.

Když přijdete do květinářství, nadchne vás to obrovské množství květin, které se na vás dívá. Vybírat si můžete z mnoha barev a z mnoha druhů, otázkou je, jaké květiny nejdéle vydrží. Obecně platí, že ve váze vydrží neuvázané květiny. Pokud tedy ženě chcete darovat květinu proto, že je zrovna pátek či sobota, darujte jí neuvázanou kytičku, která vydrží ve váze déle než obrovský pugét, který se většinou daruje ke zmiňovaným narozeninám nebo k výročí.

Růže volte jen s tvrdým poupětem

Jestli vaše milovaná miluje růže, než ji v květinářství koupíte, sáhněte si na poupě či na květ růže. Pokud je růže tvrdá, znamená to, že je čerstvá, tudíž je ideální. Pokud je však růže měkká, nechte ji raději v obchodě, protože taková růže nevydrží ani dva dny.

To, jak dlouho růže vydrží, poznáte i díky jejímu stonku. Čím tlustší stonek je, tím déle setrvá. V supermarketech lze za pár korun zakoupit pugét růží, bohužel mají tak tenké stonky, že vydrží ve váze sotva týden. Růže s tlustým stonkem však vydrží i čtrnáct dní, ne-li tři týdny.

Ideální jsou gerbery či chryzantémy

Jestli chcete darovat květinu, která stoprocentně vydrží aspoň čtrnáct dnů, darujte gerberu nebo chryzantému. Zatímco u chryzantémy stonek nezařezáváte, ale jenom ulomíte, u gerbery je nutné stonek šikmo seřezat. U obou květin poznáte, v jakém jsou stavu, podle dužiny ve stonku. Jestli je dužina bílá, znamená to, že květiny jsou čerstvé. Pokud je dužina rozmokvaná nebo shnilá, je třeba květinu uříznout či ulomit do takové délky, aby byla dužiny opět bílá. Tak prodloužíte životnost květiny.