Jak získat výhodu před konkurencí

Máte v plánu se vrhnout na podnikání, ale stále přemýšlíte, jak získat nějakou výhodu před svou konkurencí? Poradíme, jak využít co nejvíce možností. 

Dejte se na franšízu

Franšízové podnikání neboli franchising nabízí celou řadu výhod. Již od prvního dne máte k dispozici veškeré znalosti, které vám váš franšízor poskytuje. Vaším růstem roste i jeho společnost a podíl na trhu, je proto již od samého začátku na vaší straně. Na rozjezd podnikání tak v žádném případě nejste sami, naopak. Oproti vaší konkurenci získáváte významný náskok. Navíc je vaše značka lidem již známá a sami ji začnou vyhledávat, jakmile se v jejich okolí objeví.

Nabízejte něco navíc

Pokud již máte rozeběhlé podnikání, snažte se stále přicházet s inovacemi. Plakáty nahraďte video tabulemi, které na LCD displeji budou informovat vaše zákazníky o aktuálních nabídkách, na které se u vás mohou těšit. Zasílejte svým zákazníkům na jejich e-mail relevantní nabídky, které skutečně uvítají. Moderní přístup v sobě zahrnuje také vlastní aplikaci, se kterou se vám podaří si udržet stálé zákazníky. 

Vzdělávejte svého zákazníka

Úloha informací je v dnešní době stále více zdůrazňovaná. Pokud již máte provozovnu, snažte se, aby byl váš zákazník u vás vždy informován o tom, co mu nabízíte. Na vývěsní tabuli uveďte nejen informace o produktu, ale také benefity, které klientovi přinese. Edukujte své zákazníky a snažte se, ať od vás odcházejí spokojení. Nabídněte jim odborné informace, které se váží k vašemu sortimentu nebo nabídce služeb. Klient si bude od vás nosit nejen spokojenost, ale také doporučení pro své známé. 

Mluvte jazykem své cílové skupiny

Pokud ještě nejste na sociálních sítích, je nejvyšší čas. Měli byste se začlenit do komunity, ve které se pohybuje vaše cílová skupina. Jakým jazykem hovoří? Jaké potřeby řeší? Co zrovna vyhledává? Snažte se nabízet odpovědi na jejich otázky formou své nabídky sortimentu. 

Je mnoho možností, do kterých se můžete pustit. Jakou cestou se vydáte vy?