Jak správně pečovat o koženou kabelku

Ženy se rády parádí a fintí. Každý den se snaží o to, aby vypadaly opravdu krásně, svěže a vkusně. K dokonalému vzhledu jim nepomůže jen jejich outfit či líčení, ale také jejich kabelka, kterou budou mít přehozenou přes ruku. Pokud žena chce dokázat ostatním, že nepatří do nižší společenské vrstvy, vytáhne koženou kabelku, ovšem taková kožená kabelka musí být v takřka dokonalém stavu. Nesmí na ní být známky nošení, nesmí být nikdy ošoupaná ani špinavá. Pokud takovou koženou kabelku máte a chcete si ji zachovat v jako novém stavu, poradíme vám, jak na to.

Kůže je poměrně zrádný materiál. Pokud budete do kůže investovat, musíte se připravit na pravidelnou údržbu a péči konkrétního doplňku či věci. Kůže má tendenci praskat, i když se tento materiál pyšní svou dlouhou životností. Dlouhou životnost ale zaručuje jen pravidelná a správná péče.

O kůži lze říct, že je to přírodní materiál, který neustále pracuje. Neustále dýchá díky pórům, nasává vlhkost, nečistoty, dokonce i mastnotu. Nemůžeme se tedy divit tomu, že pravidelná a správná péče je opravdu na místě. Každá kožená kabelka by se měla správně čistit.

Ošetřující přípravky volte dle povrchu kabelky

Každá kožená kabelka je jiná. Existuje totiž několik druhů kůží, respektive usní. Kabelky mohou být z hověziny, z teletiny, také z vepřovice nebo třeba z koniny či z koziny. V každém případě se informujte o tom, jaká je povrchová úprava kabelky. Podle toho volte ošetřující přípravky.

Kabelky mohou být takzvaně bez úprav, kdy jsou tedy zcela přírodní a kdy mají hladký povrch. Kromě toho mohou mít vlasovou úpravu, lakovanou úpravu nebo krycí pigmentovou úpravu.

Jak pečovat o koženou kabelku

Před prvním použitím se musí kabelka dokonale impregnovat. Což znamená, že se musí ochránit před vlhkostí, mastnotou a nečistotami. Volte proto speciální přípravky, které jsou k tomuto účelu určené. Také je nutné kabelku pravidelně vyživovat, to ostatně obstará pravidelná impregnace.