Jak namíchat tyrkysovou barvu

Tyrkysová barva je svěží a osvěžující odstín mezi modrou a zelenou. Existuje přes 20 druhů zelené. Připomíná nám průzračnou barvu moře a nebe v teplých destinacích. Pokud se ptáte, jak namíchat tyrkysovou barvu, máme pro vás několik tipů, jak dosáhnout tohoto krásného odstínu.

1. Modrá a zelená: Základní smíchání

Tyrkysovou barvu můžete vytvořit smícháním modré a zelené barvy. Začněte s modrou barvou a postupně přidávejte zelenou. Experimentujte s různými poměry, abyste dosáhli žádoucího tyrkysového odstínu. Uvědomte si, že poměr modré a zelené může ovlivnit, zda vznikne více modrý nebo spíše zelený tón tyrkysové barvy.

2. Světlé a tmavé tóny

Míchání světlého nebo tmavého odstínu tyrkysové barvy závisí na množství modré a zelené barvy, které přidáváte. Pro světlý odstín začněte se světlejší modrou a přidejte střední množství zelené. Pro tmavý odstín začněte s tmavou modrou a přidejte střední množství zelené.

3. Experimentování s bílou

Pokud chcete vytvořit světlejší nebo pastelový odstín tyrkysové, můžete přidat bílou barvu. Začněte s modrou nebo tyrkysovou a postupně přidávejte bílou, abyste dosáhli požadovaného světlého odstínu.

4. Dodatečné tóny:

Přidáním trochy bílé nebo jiných odstínů modré nebo zelené můžete dosáhnout zjemnění nebo zdůraznění určitých aspektů tyrkysové barvy. Například přidání trochy světlé modré může přidat jemnou průzračnost.

5. Barevná kola:

Barevná kola jsou užitečným nástrojem pro porozumění, jaké barvy spolu reagují. Tyrkysová má blízko k modré, takže hledáme zelenou, která má modrý nádech. Experimentujte s různými odstíny modré a zelené, abyste dosáhli správného tónu tyrkysové.

6. Postupnost míchání:

Míchejte barvy postupně a pomalu, abyste dosáhli přesně toho odstínu tyrkysové, který máte na mysli. Malými kroky můžete dosáhnout požadovaného výsledku.

Tyrkysová barva může být použita v mnoha kontextech, od výtvarného umění po design interiérů a módy. Je to barva, která evokuje pocit klidu, svěžesti a exotiky. S experimentací a kreativitou můžete objevit škálu různých tyrkysových odstínů, které vám budou přinášet radost a inspiraci.

Jak namíchat tyrkysovou barvu

Jaké odstíny zelené existují? 23 typů zelené

Odstíny zelené barvy jsou široké a různorodé, a zahrnují celou škálu tónů od světlých až po tmavé. Zde je několik příkladů různých odstínů zelené:

 1. Světle zelená: Tento odstín zelené je jasný a osvěžující, připomínající mladé listy nebo trávu na jaře.
 2. Tmavě zelená: Tmavá zelená evokuje hloubku a zemitost. Mohla by připomínat stinné části lesa nebo bohaté rostliny.
 3. Limetková zelená: Limetková zelená je svěží a jasná, podobná barvě limetky. Je lehčí než jiné zelené odstíny.
 4. Jarní zelená: Jarní zelená má světlý a jasný charakter, který připomíná nový růst v přírodě.
 5. Olivová zelená: Olivová zelená je teplý odstín, připomínající olivové listy. Může mít nádech žluté nebo hnědé.
 6. Mátová zelená: Mátová zelená má odstín podobný listům máty, což jí dává osvěžující a chladný nádech.
 7. Lesní zelená: Lesní zelená připomíná tmavší odstíny zelené v lesním porostu. Může být hluboká a sytá.
 8. Mořská zelená: Mořská zelená je odstín, který připomíná průzračnou barvu moře. Má nádech modré.
 9. Tyrkysová zelená: Tyrkysová zelená je spojením zelené a modré, s osvěžujícím a exotickým nádechem.
 10. 1Smaragdová zelená: Smaragdová zelená má bohatý a krásný odstín, připomínající drahokam smaragd.
 11. Mramorová zelená: Mramorová zelená je odstín, který může obsahovat různé světlé a tmavé pruhy, podobně jako mramorový kámen.
 12. Mřížová zelená: Mřížová zelená je odstín, který kombinuje světlé a tmavé pruhy, podobně jako mříže na plotě nebo vzor na listech.
 13. Olivově šedá: Olivově šedá je subtilní odstín, který zahrnuje kombinaci zelené, šedé a hnědé, evokující zemitou eleganci.
 14. Pastelová zelená: Pastelová zelená je odstín, který je světlý, jemný a něžný, připomínající pastelové barvy v květinových motivech.
 15. Smaragdově modrá: Tento odstín zelené má nádech modré, což mu dodává zvláštní jiskru a originalitu.
 16. Pestrá zelená: Pestrá zelená je kombinací různých odstínů zelené v jednom vzoru nebo povrchu, což vytváří hravý a dynamický vzhled.
 17. Klínově zelená: Klínově zelená je výrazná a jasná, často používaná pro upoutání pozornosti nebo označení.
 18. Korálově zelená: Korálově zelená je odstín, který kombinuje zelenou s teplými oranžovými tóny, vytvářející jedinečný a živý vizuální efekt.
 19. Olivová khaki: Olivová khaki je odstín, který spojuje zelenou a khaki barvu, často používaný pro vojenské nebo outdoorové designy.
 20. Pestrá zelená: Pestrá zelená může být výsledkem kombinace různých odstínů zelené v jednom vzoru nebo designu, což vytváří živý a hravý dojem.
 21. Smaragdová zelená: Smaragdová zelená má bohatý a krásný odstín, připomínající drahokam smaragd, a často působí velmi luxusně.
 22. Vodní zelená: Vodní zelená je osvěžující odstín, který připomíná barvu vody v bazénu nebo oceánu.
 23. Šťavnatá zelená: Šťavnatá zelená evokuje nádech čerstvosti a živosti, podobně jako šťavnatá zelenina nebo ovoce.

Užitečné odkazy: