Čtyři pokojové rostliny, které je možné zasadit do substrátu pro palmy

Věděli jste o tom, že mnohé pokojové rostliny mají svůj vlastní substrát, který můžete využít při jejich přesazování? Výběr správného substrátu by se rozhodně neměl podceňovat, jelikož právě substrát se podílí na bezproblémovém a kvalitním růstu květiny. Stejně jako muškáty nebo rododendrony mají i palmy svůj vlastní substrát, který je však možné využít i při přesazování zcela jiných květin.

Palmy jsou dnes velice oblíbené. Lidé zkrátka touží po moderní květině a tou palma rozhodně je. Palmy díky své velikosti se nejvíce dávají do rohů místnosti. Právě v rozích místnosti krásně vynikají, ale to neznamená, že rohy místnosti jsou pro ně nejlepší stanoviště. Pokud jsou rohy temné, palmy bychom v rozích rozhodně neměli pěstovat.

Jak jsme zmínili, právě pro palmy existují speciální substráty, které však lze využít i při pěstování jiných pokojových rostlin. Jakých?

1) Fíkus

Oblíbené, byť krapet náročnější jsou fíkusy. I ty lze zasadit do substrátu pro palmy a nic se jim nestane. Substrát pro palmy je pro ně dokonce kvalitnější zeminou, než jakou jsou klasické substráty pro pokojové rostliny.

2) Monstera

I monsterám substráty pro palmy dodají potřebné živiny a zajistí, aby se vzduch dostal až ke kořenům. Pro monstery je opět substrát pro palmy lepší než klasický substrát pro pokojové rostliny.

3) Filodendrony

Další pokojovou rostlinou v pořadí je filodendron, kterému se také lépe daří v substrátu pro palmy než v klasickém substrátu, který je určen obecně pokojovým rostlinám.

4) Dracény

I krásným rozvětveným dracénám se lépe daří v substrátu pro palmy než v substrátu pro pokojové rostliny. Dopřejte proto těmto krásným květinám zeminu, která se bude podílet na jejich bezproblémovém růstu.