Zbavte se zvířecích chlupů v domácnosti snadno a rychle

Máte doma domácího mazlíčka, kterého nechcete pouštět ven, protože jste toho názoru, že by mu venku nebylo tak dobře jako u vás doma? Pokud to tak opravdu je, určitě víte, že toto rozhodnutí má i své temné či slabé stránky, a to konkrétně chlupy, které jsou doslova všude. Jsou nejen na sedačce, ale také na posteli, v chodbě, v koupelně, mnohdy i v kuchyni. Pokud stejně jako jiní lidé mající své zvířecí mazlíčky doma bojujete s chlupy, máme pro vás několik tipů, jak se zvířecích chlupů v domácnosti zbavit.

Veterináři doporučují učit psa tomu, že mu budete jeho srst vysávat. Tomuto můžete naučit zejména mladé pejsky, ne-li štěňata. Starší psi se už bohužel tomuto kousku naučí, u starších psů se musíte nechat inspirovat našimi tipy, které vám pomohou se zvířecích chlupů v domácnosti zbavit.

Gumové rukavice jsou hotový zázrak

Zkoušeli jste to s gumovými rukavicemi? Ať už to zní sebevíc absurdně, je to opravdu vyzkoušený trik, který vám pomůže zbavit se všech zvířecích chlupů v domácnosti. Stačí, když si gumovou rukavici namočíte, necháte trochu okapat a následně s ní pomalu budete zvířecí chlupy “sbírat”. Chlupy se efektivně přilepí na rukavici, z níž je snadno odstraníte.

Pokud sledujete sociální sítě, určitě jste viděli ještě jeden fígl s gumovými rukavicemi. A sice na gumové rukavice se tavnou pistolí udělali kuličky, poté se jen rukavicí s lepidlovými kuličkami setřel povrch s chlupy a chlupy byly rázem pryč.

Houbičky na nádobí jako velcí pomocníčci

Pokud se vám zvířecí chlupy usadily na oblečení, máme pro vás taky jeden fígl, který vám může přijít vhod. Tím fíglem je přihodit houbičku na nádobí (novou a čistou) do pračky společně s chlupatým prádlem. Po praní vytáhnete z pračky oblečení bez jediného chlupu, všechny chlupy se totiž přichytí na samotnou houbičku.