Vybíráme dětské společenské hry pro nejmenší. Udělejte jim na Vánoce radost

Stavebnice, plyšáci, panenky – to vše jsou sice oblíbené hračky dětí, ale jednoho dne je zkrátka omrzí. V takové chvíli se ptáte, jak je máte zabavit. Řešením jsou společenské hry pro děti, které jsou nejen zábavou, ale také přínosem. Navíc zabijí i vaši volnou chvíli.  

Možná si říkáte, že společenské hry děti nemohou chápat. Jenže to je mylná domněnka, kterou je nutné vyvrátit. Společenské hry pro děti stejně jako stavebnice umí rozvíjet jejich znalosti. Navíc je to forma zábavy, která přinese dítěti radost a vám dlouho potřebné uvolnění.  

Při výběru her pro svou ratolest mějte na paměti její věk. S dvouletým dítětem nelze hrát hru pro dvanáctileté, s devítiletým dítětem nelze hrát hru pro tříleté.  

Společenské hry pro děti od 3 let 

Se společenskými hrami můžete u dítěte začít už v době, kdy dosáhne tří let. V e-shopu najdete celou řadu těch, které jsou přímo stvořené pro nejmenší. Díky nim se zlepší nejen motorika dítěte, ale také paměť nebo postřeh. Vybrali jsme několik jasných favoritů.  

Moje první hry 

Pokud máte doma tříleté dítě, radost mu uděláte s hrou “Moje první hry“. Mluvíme tu spíše o hře zaměřené na poznávání a objevování, což je pro malého člena domácnosti ideální. V krabici se ukrývá rovnou celý soubor her zlepšujících nejen motoriku, ale také podporující paměť i postřeh. Dítě si může procvičit tvary i základní barvy. 

Pexetrio 

Pod názvem “Pexetrio” se ukrývá rovnou několik sad her pro nejmenší. Vždy však mluvíme o zábavné didaktické hře, která učí děti pojmenovat zvířata, ovoce či zeleninu nebo podrobněji pak savce a ptáky. Opět je hra určena dětem od tří let a není nijak náročnou nebo složitou.  

V kostce! Moje 1. obrázky 

Než půjde dítě do školy čili až bude starší, můžete mu pořídit i hru na procvičení paměti, a to hru “V kostce! Moje 1. obrázky”. Mluvíme o desetiminutové hře, která spočívá v zapamatování her za pár vteřin. Úkolem bude samozřejmě nasbírat co nejvíce karet. Jak vidíte, pravidla nejsou nijak náročná a pro předškoláky je to hra jako dělaná!