Vozidla, která se automobilkám zrovna nepovedla

Rozhodli jste se koupit si nové vozidlo? V takovém případě pravděpodobně zvažujete koupi spíše ojetého automobilu, který není tak drahý jako zbrusu nový vůz. V případě koupi ojetého automobilu si však dejte pozor hlavně na mladé ojetiny, které nejsou zrovna chloubou jednotlivých automobilech. Za dobu svého působení snad každá automobilka udělala nějakou chybu v tom, že vyrobila vůz, který se kvalitou nerovná jiným vozidlům z jejich nabídky. Pojďme si představit několik mladých ojetin, které sice lákají na svůj opravdu nový vzhled, ale po stránce technické nebo po stránce kvality to není žádná sláva.  

Volkswagen Passat B6 

I automobilka Volkswagen udělala během svého působení na trhu řadu chyb. Například neudělala dobře, když vyrobila model Passat B6. I když to dříve bylo opravdu prostorné, praktické a pohodlné auto, dnes se už nekoupí v kvalitnějším stavu, který by splňoval požadavky řidičů či majitelů vozidel. Raději investujte do o krapet dražších modelů, které jsou však daleko kvalitnější než tento zmíněný model, který roky čeká v bazarech na kupce, ale ten pravděpodobně nepřijde.  

Peugeot 508 1.6 THP 

Automobilka Peugeot nepatří zrovna k nepopulárním, právě naopak. Je mezi lidmi velice oblíbená, jednotlivé vozy nejsou vůbec špatné. Pokud tedy nemluvíme o Peugeotu 508 1.6 THP, který se řadí k mladým ojetinám, do kterých byste raději měli dát ruce pryč. Možná se tento vůz jeví na první pohled jako slušné auto, ale není tomu tak. Pod kapotou se mu ukrývá motor nevalně proslulý tím, že rychle degraduje olej, že má extrémní sklony ke karbonování nebo k podpalování ventilů či k praskání pístů.  

Toyota Avensis 2.2 D-4D 

Máte rádi automobilku Toyota? I ta se za dobu svého působení sekla, a to při výrobě vozu Avensis 2.2 D-4D. Právě tento vůz je výjimkou, není synonymem spolehlivosti jako jiná auta z dílny zmíněné automobilky.