Velký speciál pro ženy: Vybíráme paletky očních stínů

Každý žena se ráda líčí, jelikož chce vypadat hezky a přitažlivě. Bohužel málokterá žena investuje do správných a kvalitních očních stínů. I když se oční stíny nepoužívají vždy, mnohé ženy na ně nedají dopustit. Rozeberme si proto právě paletky očních stínů jako takové, poměr ceny a výkonu, co by v paletce nemělo chybět, ohodnoťme si konkrétní paletky a zkusme společně najít perfektní paletku. 

Co by měla splňovat každá dokonalá paletka? 

Dokonalá paletka by měla splňovat několik bodů (buď úplně nebo alespoň částečně – záleží na preferenci každé z nás): 

  • Pigmentace
  • Variabilita stínů (na denní nošení i na večerní, mělo by s ní jít vykouzlit mnoho líčení)
  • Velikost a šířka
  • HCS certifikát (jestli není paletka testována na zvířatech nebo jestli je alespoň vegan)
  • Množství stínu v paletce (jinak řečeno gramáž, tedy jestli se vyplatí si paletku koupit)
  • Dostupnost (nebudeme přece paletku hnát přes celnici a platit tak mnohem více peněz, navíc bychom riskovali, že se rozbije)
  • Cena

Nejznámější paletky, které v Česku snadno seženeme 

ANASTASIA BEVERLY HILLS Norvina Eye Shadow Palette 

Její cena se pohybuje kolem 1320 korun, obsahuje čtrnáct dobře pigmentovaných stínů, polovina je třpytivá a polovina je matná. Je dostupná v Sephoře, tato značka netestuje kosmetiku na zvířatech.  

HUDA BEAUTY Essential Eyes Palette 

Cena této populární paletky se pohybuje kolem 770 korun, obsahuje devět dobře pigmentovaných stínů, dva třpytivé a sedm matných. Výhodou je, že tato paletka nabízí osm barevných variant, každou z nich můžete sehnat v drogérii Sephora. Značka netestuje na zvířatech. 

Makeup Revolution by Petra 

Tato oblíbená paletka je cenově nejvýhodnější, cena se pohybuje kolem 359 korun. Paletka v sobě ukrývá šestatřicet skvěle pigmentovaných stínů, z toho je čtrnáct třpytivých a ostatní jsou matné. Výhodou je její velikost a variabilita.