V myčce nemusíte mýt jenom nádobí

Lidé si pořizují myčku především proto, že si chtějí ušetřit čas klasickým umýváním nádobí v ruce. Klasické umývání ve dřezu se řadí k nejméně oblíbeným činnostem, zejména pokud se má umývat nádobí po velké oslavě, která měla opravdu velkou spotřebu skleniček a talířů. Abyste se vyhnuli klasickému umývání v rukách, doporučujeme začít mýt nádobí v myčce. Je to navíc ekonomičtější způsob, který nebude stát naši peněženku jmění. Málokdo si však při pořizování myčky uvědomuje, že právě myčka je multifunkční stroj. Nemusíte v ní umývat jenom nádobí, ale můžete v ní umývat i celou řadu dalších věcí. Víte, jakých? 

O myčkách na nádobí se říká, že jsou to pomocníčci, na které řada lidí nedá doplatit. Jak jsme však zmínili, většina lidí umývá v myčkách jenom nádobí, což je velká škoda, jelikož toho lze v myčce umýt opravdu mnoho.  

Do myčky s botami 

Trápí vás špinavé boty, které jste si nedávno ušpinili a které se zároveň řadí k novějším kouskům ve vašem botníku? V současné době nemusíte boty vyhazovat ani je dávat do pračky, která není k teniskám či k jiným typům obuvi tak šetrná. Boty klidně hoďte do myčky, myčka si poradí i s takovými skvrnami a znečištěním, na jaké nikde jinde jen tak nenarazíte. Do myčky patří všechny boty, které se však nerozpadnou v dešti. Můžete tak do myčky dát vyčistit třeba holínky žabky nebo třeba crocsy.  

Myčka si poradí i s kartáči nebo hřebeny 

Vadí vám, že hřebeny, které používáte na vlasy, jsou už staré, nehezky vypadají a už se vám s nimi kvůli jejich vzhledu nechce pracovat při vytváření skvělého účesu? Jako nové budou kartáče i hřebeny, které dáte umýt do klasické myčky. V myčce však vyperete i jiné podobné vlasové pomůcky, které jsou zaneřáděné například od laku na vlasy nebo od podobných vlasových produktů. 

Umyjte v myčce i dětské plastové hračky 

Hračky dětí po každodenním hraní nevypadají zrovna k světu. To však ničemu nevadí, můžete je dát vyprat třeba do myčky. Zatímco plyšové medvídky házíte do pračky, myčka si poradí hlavně s klasickými plastovými hračkami.