Tipy, které vám usnadní stěhování

Stěhování potká během života každého a může být stresovou záležitostí i pro otrlé povahy. Pokud si ale vše naplánujete s dostatečným předstihem a svého plánu se budete držet, dá se i stěhování Praha docela dobře zvládnout. 

Udělejte si plán

Stěhování začněte připravovat měsíc před tím, než k němu dojde. Starší věci, o kterých víte, že je již nebudete potřebovat zkuste prodat. Můžete je také darovat někomu, komu se ještě budou hodit. 

Usnadněte si život – obraťte se na profesionály

Rozhodně vyplatí využít služeb stěhovací agentury. Ušetříte si tak spoustu starostí. Nakonec, kdo se chcete tahat s pračkou nebo s ledničkou s rizikem, že spotřebič nebo něco v okolí při neodborné manipulaci poškodí, nebo si dokonce sám ublížit? To určitě nestojí za to.  

Co všechno budete potřebovat

Začněte s dostatečným předstihem shánět kartonové krabice, bublinkovou fólii a staré noviny. Igelitové pytle použijete na textil a oblečení. Budete potřebovat také lepící pásku a fixu na popisy. Krabice buď koupíte, nebo se můžete poptat v obchodech v okolí. Stěhovací agentury mohou mít tento materiál již zahrnutý v ceně. 

Důležité je správně věci zabalit

  • Krabice by měla být dostatečně pevná a měl by jí bez problémů přenést jeden člověk. Před balením nezapomeňte podlepit dno, zabráníte tak protržení. Také je vhodné vyříznout do stran krabice otvory pro uchopení a snadnější manipulaci. 
  • Balíme systematicky a každou krabici označíme popiskem a barevným štítkem podle jednotlivých místností. Pro každou místnost si určete jednu barvu. 
  • Talíře, hrnky a skleničky prokládáme nejlépe bublinkovou fólií. 
  • Kuchyňské nože a další ostré předměty zabalte pečlivě každý zvlášť do ručníků a osušek, aby nedošlo k případnému poranění při manipulaci.
  • Oblečení rozdělte do plastových pytlů a naskládejte do krabic. Ručníky a osušky srolujte do roliček a zajistěte gumičkou. Zaberou tak v krabici méně místa. 
  • Pokud musíte demontovat nábytek, dejte šroubky a úchytky do igelitového sáčku který vlepíte na bezpečné místo uvnitř nábytku. 
  • Krabice s křehkým a snadno rozbitelným obsahem označte nápisem – POZOR SKLO!