Sucho zahradě neprospívá, některé rostliny ho ale ocení

Letos v létě jsme se opět utvrdili v tom, že počasí je nevyzpytatelné a že se na žádné roční období nemůžeme nijak připravit. Letos bylo nadměrně sucho, což se podepsalo na našich zahradách. Mnozí lidé byli zklamaní z toho, že jejich zahrada nebyla plná barev, jak tomu bývá jindy. Zkrátka si však na svou zahradu vysázeli takové rostliny, které se se suchem zrovna nekamarádí. Příště vysázejte raději takové rostliny, které jsou se suchem kamarádky. Že takové rostliny neexistují? Ale ano, existují, a je jich skutečně mnoho.  

Dokonce řada z nich krásně barevně kvete. Zmiňme si několik rostlin, které do záhonů můžeme vysázet s domněním, že nám pokvetou a porostou, i když venku bude sucho.  

Levandule 

Se suchem si týká celá řada bylinek a hezká fialová levandule je mezi nimi. Levandule je bylinka, která je naprosto nepřekonatelná. Nejen, že pomáhá při mnoha zdravotních problémech, kromě toho má taky doslova omamnou vůni. Keříky levandule jsou mrazuvzdorné, musí být vysázeny na slunné stanoviště, kde je zároveň dobře propustná půda.  

Kavyly 

Znáte kavyly? Jedná se o rostlinu, respektive se jedná o zajímavé trávy, které jsou určené na zahrady, kde vládne jednoduchá krása. Trávy vynikají svým dlouhým a zároveň lehkým květenstvím, které doplňují jiné, barevně kvetoucí rostliny. Nepotřebují toho mnoho, jenom skutečně suché stanoviště připomínající stepi.  

Muškáty 

Muškáty jsou během léta obyvateli našich okenních parapetů. Lidé na muškáty nedávají dopustit, jsou zkrátka nejoblíbenější. Málokdo si uvědomuje, že to jsou zároveň rostliny, které milují sucho. Během suchých slunečných dnů bez vody bez problémů vydrží. Vybírejte však raději odolnější druhy, které vám budou na zahradě kvést i několik dlouhých měsíců.  

Rozmarýn 

Jak jsme zmínili, se suchem si tykají hlavně bylinky. Zejména rozmarýn je bylinka, kterou oceníte mít v lékárně i v kuchyni. Nejen, že krásně voní, ale také ulevuje od zdravotních neduhů. Miluje sucho, tudíž se nemusíte trápit neustálým zaléváním. Odpudí vám hmyz, pokud ho budete na podzim a zimu odklízet ze zahrady do chodby.