Škoda Auto udělalo velký krok. Opět se podřizuje trendům a budoucnosti

Mladoboleslavskou automobilku nemusíme dlouho představovat. Jedná se o naši nejstarší a zároveň nejdéle fungující automobilku, s níž se pyšníme po celém světě. Ostatně máme proč. Svými vozy se automobilka Škoda zapsala do historie automobilového průmyslu, což je úspěch, který se nepodaří leckteré automobilce. V současné době se v mladoboleslavské automobilce slaví. Automobilka se totiž rozhodla ke kroku, jímž se opět podřídila aktuálním trendům a připravila se tím i na budoucnost. Rozhodla se totiž postavit největší podnikové datové centrum v České republice.

Automobilka Škoda není jen jednou z nejstarších a nejdéle fungujících automobilek světa, ale také se řadí k největším a zároveň nejpokročilejším IT firmám v České republice. Svůj skvělý post si chce udržet i v této oblasti, a tak se rozhodla rozšířit své datové centrum a udělat z něj největší podnikové a výpočetní centrum v Česku.

Rozšíření o tisíc metrů čtverečních

Dosavadní podnikové datové centrum se pyšnilo zhruba 700 metry čtverečními. Mladoboleslavská firma se však rozhodla datové centrum rozšířit a výrazně zvětšit, a to o tisíc metrů čtverečních. Dostáváme se tak na 1 700 metrů čtverečních, což je naprosto fantastické.

Došlo nejen ke zvětšení rozlohy, ale rázem se zvětší také výpočetní kapacita, která najednou dosáhne na kapacitu 15 petaFLOPS. Pro představu – kapacita 15 petaFLOPS představuje 15 biliard uskutečněných výpočetních operací za jednu jedinou sekundu.

Co zvětšení datového centra přinese firmě?

Proč se však firma rozhodla k tomuto závažnému a velkému kroku? Chce dostat opět nějaké “NEJ”? Nové a větší datové podnikové centrum by však mohlo automobilce pomoct provozovat velmi náročný takzvaný HighPerfmoranceComputing. Díky tomuto programu bude mít automobilku digitalizovanou celou firmu, a to dokonce i zákaznické služby. Zároveň dojde ke zvýšení bezpečnosti, tudíž se zákazníci nebudou muset bát o své osobní údaje.