Rusňákova DRFG pro úspěch na finančních trzích sází na odbornost a digitalizaci

Investiční skupina Davida Rusňáka se kromě telekomunikací a nemovitostí věnuje také finančním službám. Do jejího portfolia mimo jiné spadá například Efekta OCP a broker pool Chytrý Honza. Jaké kroky kupředu podniká skupina DRFG v rámci finančního trhu? 

Jan Bartušek, který nastoupil na pozici ředitele finančních služeb skupiny DRFG počátkem loňského roku, nepochybuje o tom, že digitalizace je v současnosti víc než nutná. 

Změny ve skupině DRFG po příchodu Jana Bartuška

Po příchodu Jana Bartuška na pozici ředitele finančních služeb skupiny Davida Rusňáka se událo mnoho změn. Jaké on sám považuje za ty nejpodstatnější?

„Nejdůležitější změnu z hlediska finančních služeb sehrála role této pozice jako taková. Dříve žila každá firma, která spadala do této divize, vlastním životem. Nově došlo k propojení celého systému a hledání synergických efektů – zejména v návaznosti jednotlivých procesů, tvorbě týmů napříč jednotlivými entitami a sdílení obchodních příležitostí,“ vysvětluje Bartušek. 

Následně dodává: „Z toho následně plynou výsledky jako je optimalizace nejen personálních nákladů. Dochází k efektivnějšímu rozhodování, rychlejšímu toku informací, a tím pádem i rychlejšímu posunu v rozvoji byznys modelů a vývoji projektů, tedy od IT nástrojů počínaje až po nové vertikály příjmů.“

 

Online investování v oblasti projektových dluhopisů

Aktuálně v rámci skupiny DRFG vzniká projekt online investování v oblasti projektových dluhopisů. Jak velký potenciál přináší propojení tradičního světa investic s moderními technologiemi? 

Finanční služby jsou v současné době postaveny na technologiích, aplikacích a online marketingu. Před nástupem technologií do tradičního offline světa financí nelze zavírat oči. Velkým ponaučením je řada úspěšných firem, které historicky nezachytily nástup e-shopů, díky čemuž dnes již neexistují.

Je proto důležité přinášet do finančních služeb IT systémy, aplikace či online nástroje, díky kterým je možné ukrojit část koláče zákazníků fungujících dnes již pouze ve virtuálním prostředí. 

 

Autor: Michal Pecka