Proč navštívit Maďarsko?

Maďarsko je jednou ze zemí, která je součástí nejednoho seznamu destinací, které lidé chtějí navštívit. Nejedná se o příliš vzdálenou zemi, přesto je svou kulturou a gastronomií opět trochu odlišná od naší České republiky. Obecně se o Maďarsku ví, že je to země lázní, vína, taktéž země ostrých jídel a trochu divného jazyka. Dnešní Maďarsko je součástí historického Uherska, ale to ostatně není jediný důvod, proč bychom měli tuto nádhernou zemi navštívit.

Důvodů, proč navštívit Maďarsko, je spousta. Pro mnohé cestovatele vyhledávající levné destinace může být přesvědčující zjištění, že se do Maďarska snadno dostaneme i vlastním automobilem, navíc jsou zde přijatelné ceny. Nemusíme se tedy bát, že zdejší pokrmy nás dostanou do finanční tísně.

Jídlo jako hlavní důvod, proč Maďarsko navštívit

Jídlo je ostatně jeden z důvodů, proč se do Maďarska vydat. Když se člověku vybaví v hlavě Maďarsko, automaticky si ho spojujeme s debrecínkou nebo pravým maďarským gulášem. O maďarské gastronomii lze říct, že využívají velmi často papriku, která se přidává nejen do zmiňovaného guláše, ale také do paprikáše či čabajky. Kromě papriky se využívá hojně i cibule, kterou taktéž najdete v klasickém maďarském guláši, nebo vepřové sádlo.

Fotogenické pamětihodnosti jako důvodu číslo 2

Velice často se jezdí do Maďarska za zdejšími nádhernými památkami a pamětihodnostmi. Jsou totiž abnormálně fotogenické. Vezměme si například Országház, což je vládní budova pojatá v novogotickém stylu. Ta se na fotografiích vyjímá naprosto fantasticky! Stejně hezký je i Budínský hrad, v němž se ukrývá maďarská sbírka umění, nebo Náměstí Hrdinů, kde najdeme pamětihodné sochy.

Do Maďarska i za termálními lázněmi

V úvodu bylo zmíněno, že Maďarsko je země termálních lázní. Byla by proto škoda jedny takové lázně nenavštívit. Doporučujeme například termální lázně Mosonmagyaróvár, které leží severozápadně od Györu. Do lázní Mosonmagyaróvár se jezdí za každého počasí v každé části roku, a to hlavně díky zdejšímu prameni, který se nachází v žebříčku nejúčinnějších léčivých vod Evropy.

S ubytováním v termálech či v termálech Mosonmagyaróvár případně pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, s. r. o.