Proč bychom neměli zabíjet pavouky v domácnosti?

Pavouci v domácnosti – to je téma, které někomu nahání strach, jinému to zvedá chlupy na rukou a někdo nad tímto problémem mávne rukou. A stejně tak můžeme říct, že zatímco někdo pavouky v domácnosti zabíjí, někdo jiný je zase nechává, aby si žili svým životem. Která skupina dělá dobře? Pavouci jsou přece jenom hmyzem, který by neměl v domácnosti co dělat, ale je dobré je zabíjet? Nebylo by lepší je v domácnosti nechávat a nechat je žít svým vlastním nevinným životem? To je otázka do pranice, ovšem odborníci v tom mají jasno.  

Pokud bychom se podívali na názor odborníků, řekli bychom, že pavouky bychom rozhodně neměli zabíjet. Pavouky, na které narazíme při uklízení nebo jenom při čištění zubů bychom si měli doma nechat. Studie ukazují, že jen pět procent těchto pavouků vůbec někdy bylo venku. Kdyby se tedy vyhodili ven, nepřežili by.  

Pavouci jako přírodní insekticid 

Jen málokterý majitel domu si uvědomuje, že pavouci jsou takzvaným přírodním insekticidem. Pavouci jsou zkrátka dravci a do jejich sítí se každý den uchytí nespočetně mnoho nežádoucího hmyzu, který vám způsobuje daleko více vrásek než právě domácí pavouci. Dalo by se říct, že vám pavouci dělají službu. A vy byste jim měli taktéž službu prokázat, a to takovou, že je necháte žít. Pamatujte na to, že vás mohou zbavit nejen otravných mušek, ale také komárů, které vám během léta nedají spát.  

V noci je rozhodně nespolkneme 

Mnozí lidé se obávají dlouhé noci, která je před nimi. Myslí si totiž, že spolknou pavouky, kteří se jim třeba pohupují nad hlavou. Jenže to je samozřejmě omyl. Pavouky nespolkneme. Je to jenom fáma, která se zakotvila v hlavách lidí možná proto, jak atraktivní je. Jenže reálná čísla říkají, že sníme v noci ve spánku nula pavouků. Pavouci nemají tendenci po nás lozit, spíše se zaměřují jenom na lov hmyzu, který je živí.