Pořizujete si kočku? Vybírejte z nejpopulárnějších plemen

Kočky jsou čím dál populárnějšími domácími mazlíčky. V současné době si je pořizuje čím dál více lidí. Už dávno neplatí to, že kočky si pořizují jenom ženy, které jsou samy, které nemají mužskou polovičku a které jsou bez kamarádek. V současné době si kočku pořizují skutečně všichni ti, kteří chtějí mít nějakou společnost, kteří nechtějí dennodenně přežívat sami. Pokud i vy vybíráte v současné době svého čtyřnohého kočičího mazlíčka, jistě jste přišli na to, že se ve zverimexech prodává tolik druhů koček, až se v tom jeden člověk nemůže vyznat. Sepsali jsme vám proto ta nejpopulárnější plemena, která se těší obrovské oblíbenosti.

Siamské kočky pro energetické lidi

Máte energie na rozdávání? Je načase si pořídit siamskou kočku. Tyto kočky známe především z animovaných pohádek, kde většinou působily arogantně a namyšleně. Ve skutečnosti jsou siamské kočky poměrně mírumilovná stvoření, která se však nestydí za svou energetickou povahu. Díky své živosti jsou siamské kočky vhodné zejména pro lidi, z nichž energie doslova srší.

Perská kočka jako vděčný mazlíček

I perská kočka stojí za to. Perskou kočku poznáte díky její dlouhé srsti a zploštělému čumáčku, který je pro ni skutečně typický. Jedná se o poměrně nekonfliktní kočičí plemeno, které je však vděčné svým majitelům za všechno, co pro ni dělají. Kočka dokáže být velmi oddaná, i když je to v rozporu s typickými vlastnostmi koček.

Exotická kočka jako krátkosrstá alternativa perské kočky

Je možné, že mnohým lidem učaruje právě zmiňovaná perská kočka, ale může se stát, že někteří lidé budou ohrnovat nos nad dlouhou srstí, která je pro perskou kočku typická. V tom případě by neměli váhat nad fantastickou exotickou krátkosrstou kočkou, která je nejlepší alternativou perské kočky.

Exotická krátkosrstá kočka vznikla zkřížením perské kočky a americké krátkosrsté kočky. Narodila se tak alternativa pro všechny, kteří nemají rádi neustálé chlupy na podlaze nebo pohovce.