Pes do každé rodiny. Jaké rasy se hodí k dětem? 

Rozhodli jste se koupit svým dětem čtyřnohého domácího mazlíčka? Králíky nebo kočky ponechte stranou, nabízí se psi. Jsou přátelští, spolehliví, temperamentní a člověk se s nimi cítí milován. Navíc děti se naučí díky nim jisté zodpovědnosti. Pojďme si prozradit, jaká plemena jsou trefou do černého.  

Zlatí retrívři jsou srdeční a tolerantní 

Říká se, že tím nejlepším plemenem do rodiny jsou zlatí retrívři. Mají skutečně srdečný vztah k dětem, jsou celkově tolerantní a velmi učenliví. Pokud začnete plemeno učit už od štěněte, můžete ho naučit víc než jen základní povely. Jen je důležité věnovat výcviku dostatek času a trpělivosti. V tomto je to stejné jako u řady jiných plemen.  

Zlatí retrívři ke svému spokojenému životu potřebují i hodně pohybu, protože jsou celkově velmi energickými psy.  

Francouzští buldočci ideální do malého bytu 

Nebydlíte v rodinném domě čili nemáte zahradu, na které by se zlatý retrívr proběhnout? Pak pravděpodobně budete hledat jinou rasu, kterým může být francouzský buldoček. Jedná se o menší plemeno vhodné do menších bytových jednotek. Jedná se o velmi samostatného pejska, který v případě, že má klid, klidně celý den prospí. Ale samozřejmě se nejedná o příliš lenivé plemeno, i on dokáže být velmi aktivní. Proto mu dopřejte výcvik, který byste dopřáli také jiným rasám.  

Celkově francouzského buldočka děti naprosto milují. Zejména když spolu vyrůstají od malička, zamilují se do sebe obě strany. 

Bígl se stane veselým parťákem 

Veselost, přátelskost, aktivita – bígl je také ideálním parťákem k vašim dětem. Je však třeba konstatovat, že tento psík má rád i samotu, proto se hodí hlavně ke starším dětem. Je však důležité, abyste tohoto psíka brali i na výlety, protože má sklony k obezitě. I když je totiž aktivní, tak dokáže celý den ležet na pohovce.