O očkování nemají zájem už ani majitelé domácích mazlíčků

Určitě jste slyšeli o tom, že neustále přibývá odpůrců klasického očkování dětí. Rodiče svých malých ratolestí je nechtějí dávat očkovat, jelikož se domnívají, že jsou to jen zbytečné těžké a škodlivé látky do jejich malých tělíček. Lékaři si proto zoufají. Jsou spíše toho názoru, že alespoň povinná očkování by měly děti podstupovat. Co se týče dobrovolných očkování, to je jen na rodičích, jak uznají za vhodné, ale minimálně povinná očkování, jako je očkování proti tetanu, by se podstupovat mělo. Stejně tak by se mělo podstupovat povinné očkování domácích mazlíčků, které je proti vzteklině. Bohužel se však i proti tomuto zcela základnímu očkování začínají majitelé domácích mazlíčků bouřit.  

Takřka to vypadá, že si lidé našli zbrusu nový koníček, kterým je odmítání očkování, a to i toho povinného. Stále více rodičů odmítá očkovat své děti, ale novinkou je, že stále více majitelů domácích mazlíčků odmítá očkovat své čtyřnohé parťáky. Podle nedávných statistik klesla proočkovanost koťat o pět procent. Statistiky a průzkumy také upozorňují na to, pokud to tak půjde dál, octneme se v budoucnu jako v minulosti, kdy lidé umírali na to, že je kouslo zvíře nakažené vzteklinou.  

Na vzteklinu se stále umírá 

Majitelé domácích mazlíčků to bohužel nevidí, ale každým rokem stále hodně lidí umírá na vzteklinu. Možná se to neděje v místě jejich bydliště, ale v republice a ve světě je to stále aktuální problém, se kterým lze bojovat jenom pravidelným očkováním.  

Podle dostupných informací zemře na vzteklinu každým rokem skoro šedesát tisíc lidí po celém světě, z toho čtyřicet procent jsou jen děti, kterým nebylo ještě ani patnáct let. Nejčastějším přenašečem vztekliny jsou psi, které nenechali jejich majitel očkovat.  

I proočkovanost štěňat klesla 

Neklesla však proočkovanost jen koťat, ale také samotných psů a taktéž to bylo pět procent.