Jak ušetřit v Londýně

Cestování je dnes velice oblíbené a nemůžeme se tomu divit, vždyť letenky jsou velice levné a neustále přibývá letových spojů, díky kterým se dostaneme vážně do každé destinace na světě. Je jenom na nás, jaké místo se rozhodnete prozkoumat. Ať už patříte k vášnivým cestovatelům nebo s cestováním teprve začínáte, je nutné říct, že existuje několik destinací, které by měl člověk navštívit. Mezi takové destinace patří například Londýn, který by měl vidět aspoň jednou v životě každý z nás. Bohužel se toto místo neřadí k těm nejlevnějším, proto si pojďme říct, jak v Londýně ušetřit.

Lidé, kteří zde žijí, vědí, že nejdražší je na Londýně doprava a taky ubytování. Mnozí studenti nebo mladí lidé, kteří přišli do Londýna za prací, jsou většinou ubytováni v bytech o šesti lidech, aby ušetřili na obrovských nájmech. Zdejší obyvatelé říkají, že kdyby měli platit nájem celý, celý měsíc by se dřeli v zaměstnání jenom na něm.

Pojďme si říct, jak ušetřit i na těch nejdražších věcech, bez kterých byste v Londýně nemohli pobýt.

Ubytujte se u kamarádů nebo přes AirBnb

Pokud plánujete pobyt v Londýně, rozhodně začněte nejdříve shánět ubytování. Nejlepší je se ubytovat u známého nebo kamaráda, který se s vámi rád podělí o kousek země, na níž budete spát. Jestli nemáte v Londýně známého, je načase to zkusit s aplikací AirBnb, kde najdete mnohdy velice výhodné ubytování, které se stále vyplatí.

Ušetřete na dopravě

Jak jsme zmínili, v Londýně je velice drahá doprava. Vyplatí se si ztřídit takzvanou Oyster Card, což je karta, která stojí pět liber (jež se po odevzdání karty vrátí společně se zůstatkem) a na kterou si dobíjíte peníze v průběhu cestování. Oyster Card je výhodná v tom, že má jistý limit. Nemůžete projet více jak osm či deset liber, což je zhruba tři sta korun. Stejně tak to funguje s kreditní kartou. Jestli máte bezkontaktní kreditní kartu, funguje stejně jako Oyster Card. Peníze se odečítají po půlnoci a opět nemůžete projet více než tři sta.