Jak ušetřit nějaké peníze? Jde to snadno

Chcete si koupit nový automobil nebo si chcete koupit krásné stylové, doslova luxusní hodinky? V takovém případě potřebujete našetřit nějakou sumu peněz. Stejně tak si člověk potřebuje nějaké peníze našetřit v případě, že dostal výpověď nebo že se mu v zaměstnání zrovna dvakrát nedaří. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí nějaké peníze ušetřit, poradíme vám několik triků, tipů, rad a fíglů, jak na to.  

Přestaňte používat kreditní karty 

Pokud budete mít na týden vyhrazenou hotovost, pak si najednou uvědomíte, jak jste limitováni. Jestliže používáte kreditní nebo debetní karty, nevidíte zůstatek, a tak utrácíte hlava, nehlava. V případě hotovosti nebudete zbytečně utrácet, budete si naopak kontrolovat svou hotovost a počítat, jestli vám stále ještě stačí to, co v peněžence máte. A pokud se jednou přepočítáte a nezbyde vám nic, poučíte se pro příště.  

Ptejte se 

Jaké jsou výhody za členství v klubu? Mám nárok na nějaké slevy? A jaké poplatky se bojí s vedením účtu? Nemůžu mít něco zdarma? To jsou otázky, které vám mohou ušetřit velké množství financí. Jenže lidé se dnes neptají, a tak jenom přihlíží, jak se strhávají z bankovního konta nemalé sumy peněz. Proto se raději ptejte a registrujte se do klubů, které vám mohou přinést nemalé slevy třeba právě na kosmetiku, drogerii nebo třeba na potraviny.  

Nakupujte z druhé ruky 

Mnozí lidé ohrnují nos nad věcmi z druhé ruky. Jenže nakupování z druhé ruky je výhodné. Některé věci jsou skutečně krásné, jenom je stačí vyprat a je hotovo. Pokud budete nakupovat z druhé ruky, výrazně tak ušetříte na oblečení, které k životu zkrátka potřebujete. Nemůžete chodit po ulici nazí, že ano.  

Nesrovnávejte se s ostatními 

Že jste za poslední měsíc ušetřili méně než váš kamarád, se kterým jste do šetření šli? Nevadí, nesrovnávejte se s ostatními. Každý má jinak vysoké příjmy a jinak vysoké výdaje, někdo vydělává více, jiný méně, někdo platí větší pojištění, někdo si neplatí pojistku žádnou. Je hloupé se srovnávat, může to maximálně demotivovat člověka.