Jak by měl vypadat moderní obývací pokoj? Máme pro vás tipy

Moderní pokoj bývá místo, kde vítáte návštěvy a kde trávíte svůj volný čas. Jedná se o místo, kde je vám příjemně, kde odpočíváte a sledujete oblíbené filmy či seriály. Obývací pokoj jako takový by měl být především příjemný pocitově, nejen příjemný v tom slova smyslu, že vykonáváte příjemnou aktivitu, jakou je třeba odpočinek. A příjemného dojmu, příjemný pocit získáte tak, že si svůj obývací pokoj krásně vybavíte, zútulníte, pořídíte si do něj nádherné a moderní věci, kterými se budete chlubit.

Mnozí lidé se necítí dobře v retro pokojích, které jsou plné retro svítidel a dalších věcí. I když se retro dostalo do módy, ne vždy je retro dobrá volba. Raději svůj obývací pokoj zařiďte do modernějšího stylu, ať se najednou stane nadčasový a ať se s ním můžete chlubit. Dobrý pocit máme zpravidla z moderně vypadajících věcí nebo ne?

Otázkou tedy je, jak by měl vypadat moderní obývací pokoj. Kromě krásného nadčasového gauče by se mělo dbát na osvětlení. Na to se bohužel zapomíná, což je velká škoda. Na osvětlení by se mělo myslet přednostně.

Jaké osvětlení volit do obývacího pokoje?

Pokud sledujete aktuální trendy ve světě bydlení, moc dobře víte, že osvětlení by mělo být dominantou moderně zařízeného obývacího pokoje. Ideální by tedy bylo, pokud byste si do obývacího pokoje koupili stropní svítidlo, které je poměrně prostorné a velké. S bodovými svítidly v obývacím pokoji rozhodně nezabodujete, ty se hodí spíše do koupelen nebo případně do kuchyní.

Jestliže nejste milovníkem stropních svítidel, zvolte závěsná svítidla, a to minimálně tři jednoduchá světla, která nainstalujete vedle sebe s přesnými rozestupy. I to je totiž dnes moderní.

Nezapomínejte na lampy

Na stojací lampy rozhodně nesmíme zapomenout. Jsou nedílnou součástí každého krásného a moderního obývacího pokoje. Dnes jsou moderní zejména obloukovité stojací lampy.