Finance jako tajemství ve vztahu. Tajíme dluhy nebo velké jmění?

Peníze jsou pro mnohé choulostivá věc. Většinou to bývá tak, že ti, kteří mají peněz málo, tají svou částku na bankovním kontu před těmi, kteří na druhou stranu mají peněz dostatek. Takto vznikají tajemství o financích zejména mezi přáteli, ale je možné, že existují i finanční tajemství v dobře fungujícím vztahu? Pokud zatím nejsou partneři manželi, mají mnoho tajemství, které se týkají jejich financí. Otázkou však je, jestli tajíme dluhy nebo spíše velké jmění, které na účtu máme?

V nedávné době se světu ukázala zajímavá studie, která tvrdí, že až devět z deseti lidí mají před svým partnerem tajemství, které se týká financí. To, že si chráníme heslo k účtu na sociálních sítích nebo že nejsme ochotni dávat heslo pro odemknutí mobilního telefonu, to je časté, chráníme si tak své soukromí a věci, do kterých ani partnerovi nic není. Finance jsou však něco, co partneři během svého společného žití využívají, tak proč mezi sebou tajíme i stav našeho bankovního konta?

Ženy skrývají útraty, pánové tají dluhy

Z průzkumu mimo jiné vyplývá, co konkrétně tajíme svým partnerům. Obecně lze říct, že ženy před svými partnery tají dvě věci, a sice výši svých útrat, ale také výši svého jmění na účtu, které mají našetřeno. Co se týče mužů, ti jsou obezřetní zejména co se jejich dluhů týče. Neumí ženě přiznat, kde všude dluží, a už vůbec nepřiznají, kolik dluží celkově.

Nejčastější tajemství ve vztahu

Jak jsme zmínili, k těm nejčastějším tajemstvím ve vztahu patří zejména to, že partneři odmítají sdělovat si navzájem hesla k účtům na sociálních sítích, odmítají si sdělovat i hesla k emailové schránce nebo případně hesla pro odemykání telefonu. Na druhé příčce se však umístila právě finanční tajemství, které pojednávají o výši úspor. Úspory jsou tajeny častěji a obezřetněji než dluhy, které jednotlivci mají.