Dřevostavba je suchý proces – stavíte kdykoliv během roku. Stačí jen týdny

Postavit si vlastní dům s sebou nenese jen přímé náklady, ale také finance, které budete muset dávat po celou dobu, kdy nebydlíte v cílové budově. Pro dřevostavbu se tato doba snižuje na minimum. Stačí tak jen týdny. 

Dřevostavby vedou v prodejích

V poslední době se trendy v oblasti bydlení naprosto odlišily od reality osmdesátých let minulého století. Nyní se nejvíce staví dřevostavby. Důvod je přitom naprosto prostý. Dřevostavbu vám firma postačí již během několika málo týdnů. Dřevostavba na klíč je oblíbené řešení, jak vymyslet efektivní postup prací při výstavbě. Dřevostavby se totiž staví suchým procesem. Co to vlastně je a k čemu nám to slouží? 

Zděné stavby musí vymrznout

Samotná stavba rodinného domu z cihel trvá odhadem asi rok. To se ale bavíme pouze o hrubé stavbě. Následně je nutno počkat, až jednotlivé materiály skvěle sednou. Zděné systémy totiž musí vyschnout a až poté je možno s nimi pracovat dál a pustit se do dalších prací. Zděná stavba také musí přes jednu zimu vymrznout. 

Suchý proces, to je ono

Za to, že můžete bydlet v dřevostavbě prakticky ihned poté, co se dostaví, může koncepce její stavby. Staví se totiž takzvanou suchou cestou. Zde tedy není nutné čekat, až jednotlivé stavební materiály uschnou. Díky tomu je možno se do domu nastěhovat prakticky jen po pár týdnech od první stavební úpravy vašeho pozemku. 

Po celý rok

Jelikož je dřevostavba tvořena ekologickým materiálem s vysokou odolností, je možné dům postavit kdykoliv během následujících dnů. Je přitom jedno, zda venku právě svítí slunce, nebo třeba sněží. Práce na sebe skvěle navazují, takže je hrubá stavba v cuku letu. Nejste nijak omezeni počasím. 

Dřevostavby jsou v současné době i reprezentativní prostory, kde byste mohli trávit velkou část svého života. Skvělý nápad pro sklenku něčeho dobrého.